Top Channel/ Udhëtim pa karantinë/Britanikët me dy doza mund të shmangin karantinën në fund të verës
25/06/2021 12:25

Britanikët me dy doza vaksinash do mund të kthehen pa pasur nevojë të karantinohen nga vendet e ‘listës së berdhë’, ku bën pjesë e gjithë Evropa kontinentale, përfshirë Shqipërinë dhe Kosovën, me përjashtim të ishujve Baleare në Mesdhe si Majorka, Minorka e Ibiza, por kjo do ndodhë më vonë gjatë verës, ka deklaruara Ministri britanik i Transportit. E përkthyer ndryshe, kushdo shqiptar që do shkojë me pushime në atdhe, kur të kthehet nga pushimet, gjasat janë që gjatë gushtit e më pas nuk do të karantinohet për dhjetë ditë, siç është momentalisht. Kjo do të saktësohet nga mesi i korrikut. Thënë ndryshe, nëse një familje shqiptare do shkonte me pushime në atdhe ose gjetkë në vendet e listës së verdhë, nuk do të duhet të karantinohet më për 10 ditë, ndërkohë që do ketë përditësime për fëmijët e pavaksinuar që udhëtojnë me të rritur të vaksinuar me dy doza.

Top Channel/ “Thikë pas shpine”. Pas paktit, Franca tërheq ambasadorët nga SHBA-ja dhe Australia
18/09 02:22
Top Channel/ Korea e Veriut kryen lëshimin raketor alternativ nga treni
17/09 22:28
Top Channel/ Mijëra emigrantë latinë jetojnë nën urën kufitare në Texas
17/09 22:27
Top Channel/ Çisterna nafte presin të zbusin krizën në portet e Libanit
17/09 22:26
Top Channel/ Astronautët kinezë kthehen në tokë pas 90 ditësh në hapësirë
17/09 22:25
Top Channel/Debat për telefonatat me kinezët/Komandanti amerikan: Ishin “plotësisht” të përshtatshme
17/09 20:05
Top News – Vaksinë ose pushim nga puna / Edhe Sllovenia si Italia, masë për punonjësit publik
17/09 18:43
Top Channel/ “Vladi i çmendur”; Rusia lëshon raketën vrasëse të satelitëve- perëndimi në alarm!
17/09 18:09
Top Channel/ Trekëndëshi i Bermudeve, gjendet anija 200 metra: “Kishte ngarkesë të çuditëshme”!
17/09 17:52
Top Channel/”Të na drejtojë ajo, jo Macron”, europianët duan të gjithë Merkel-in!
17/09 17:31
Top Channel/”Asnjë shans armikut”:Në “fushëbetejën”ruse tanku “Terminator” dhe raketa shkatërrimtare
17/09 17:31
Top News – 90 ditë në hapësirë / Astronautët kinezë rikthehen në tokë
17/09 15:21
Top news – Raketë nga hekurudha… / Koreja e Veriut teston sërish…
17/09 15:20
Top News – Qytete fantazëm dhe pleq / Çfarë mbeti në Luginën e Panjshirit në Afganistan
17/09 15:18
Top News – Magji në qiell… / Raketa e SpaceX e parë nga një aeroplan
17/09 15:16
Top Channel/ Kina kërcënon Australinë me sulm bërthamor- hakmarrja, pas paktit të Indo-Paqësorit!
17/09 15:07
Top News-‘Together for a shared Future’/Pekin, prezantohet slogani i lojërave dimërore 2022/
17/09 14:57
Top Channel/ As diamanti e as floriri, më e shtrenjta në planet- lënda e errët!
17/09 14:36
Top Channel/ “Dorëzohet Irani”: miraton vaksinën e “armikut”, Johnson&Johnson
17/09 14:21
Top News – Ambiciet ushtarake të Australisë / Çfarë janë nëndetëset bërthamore…?
17/09 13:50