Top Channel/ “Të shtojmë vaksinimet”, Biden:100 dollarë në dorë atyre që imunizohen
30/07/2021 11:45

100 dollarë në dorë personave që vaksinohen kundër koronavirusit: ky është apeli i presidentit amerikan, Joe Biden, i cili kërkon nxitjen e procesit të imunizimit, në një kohë kur ngurrimi i njerëzve për t`u vaksinuar në SHBA sa vjen e shtohet. Biden po ashtu ka bërë publike kërkesën për vaksinim të punëtorëve federalë.Ky urdhër tani u kërkon punëtorëve të tregojnë dëshmi për vaksinim apo të kryejnë teste dhe të mbajnë maskën.Sipas të dhënave zyrtare, më pak se 50 për qind e banorëve të SHBA-së, janë të vaksinuar plotësisht.Duke folur nga Shtëpia e Bardhë, presidenti sqaroi se masat e reja janë rezultat i përhapjes së variantit Delta të koronavirusit.

Top News – Magji dhe ngjyra… / Festivali Ndërkombëtar i Tangos, fiton çifti argjentinas
26/09 12:03
Top Channel/Treni del nga shinat, tre të vdekur e shumë të plagosur në SHBA
26/09 11:59
Top News – Të rrisësh një piton në shtëpi / Mjeshtrat sauditë bëjnë edhe më shumë se kaq…
26/09 11:56
Top News – Shtëpitë e printuara në 3D / Zgjidhja për krizën e strehimit në Kaliforni
26/09 11:55
Top Channel/ Gjermania në ankth, sot zgjedhjet: Kush do të pasojë Angela Merkelin?
26/09 11:17
Top Channel/ “Të bashkëpunojmë kundër armiqve”, Mitsotakis flet në OKB për marrëdhëniet me Turqinë
26/09 10:58
Top Channel/ Flota e apokalipsit të filmit legjendar “Road Fury” del në shitje në Australi
25/09 21:49
Top Channel/ Palestinezët mblidhen në funeralin e të riut të vrarë nga ushtria izraelite
25/09 21:48
Top Channel/ Shefja e Huawei mbërrin në Kinë pas marrëveshjes me SHBA
25/09 21:48
Top Channel/ Gjermania voton të dielën/Socialdemokratët janë në avantazh, por nuk bëjnë dot shumicën
25/09 19:23
Top Channel/ Referendum në Zvicër, a do lejohen martesat e së njëjtës gjini?
25/09 19:13
Top Channel/ Makinë bombë, pallatit presidencial/ Somali, shpërthimi vret rojet dhe kalimtarët
25/09 19:11
Top Channel/ Vullkani Cumbre Vieja vijon të frikësojë, evakuohen më shumë njerëz
25/09 19:09
Top Channel/Talebanët, varje në litar/4 persona varen në shesh të Heratit me akuzën se janë rrëmbyes
25/09 19:07
Top News – Po bëhet më i ‘aftë’/ Covidi po përhapet nëpërmjet ajrit
25/09 18:31
Top News – Sulm me bombë në Afganistan/ Goditet një bazë e talibanëve, plagosen edhe civilë
25/09 17:17
Top News – Samiti i Shtëpisë së Bardhë/ Biden pret liderët e Japonisë, Indisë dhe Australisë
25/09 17:16
Top News – Meghan kryqëzohet nga rrjeti/ Shkak bëhet kostumi me vlerë 10.000 dollarë
25/09 17:15
Top News-Emigrantët zhvendosen në strehë/ Biden merr përgjegjësi për trajtimin e tyre
25/09 15:45
Top News – Shpërthejnë protesta në Spanjë/ Kundërshtojnë arrestimin e ish-presidentit katalanas
25/09 15:40