Top Channel/ Sulmoi KFOR-in ne Zvecan, serbi dënohet me 15 muaj burg!
24/06/2024 14:53

Gjykata Themelore në Prishtinë vendosi të dënojë me 15 muaj burg serbin Nenad Orllovic, i përfshirë në sulmin e 29 majit të vitit të kaluar në Zveçan ndaj ushtarëve të KFOR-it. Vepra penale e sulmit ndaj një personi zyrtar dhe pjesëmarrëje në turmë që kryen akte huliganizmi, ishin akuzat që sollën dënimin e tij. Gjykata sqaroi për cdo se nga ky dënim do të llogaritet edhe koha e kaluar në paraburgim, që është 23 qershori i vitit 2023 kur edhe u prangos, cka nënkupton se i kanë mbetur edhe tre muaj burgim për t’i kryer.

Top Channel/ Kosova kërkon hetim ndërkombëtar për vrasjen e Faton Hajrizit në Serbi
24/07 20:24
Top News/ Të mos madhërohet Faton Hajrizi! / Kurti: Patriot është Afrim Bunjaku…
24/07 13:18
Top News/ Heqja e vizave për serbët e Kosovës/ Osmani kundër: Ka ndikim negativ në sundimin e ligjit
24/07 13:17
Top News/ ‘Mirë se vjen në Kosovë’ – Bebe Rexha pritet nga presidentja Osmani
24/07 12:55
Top Channel/ Përse e vranë serbët Faton Hajrizin? Ja shpjegimi i ministres
23/07 19:43
Top News/ Prorusët vijnë në pushtet në Mal të Zi. Kryeministri fton partinë që nuk njeh Kosovën
23/07 14:27
Top News/ Liberalizimi i vizave nga BE/ Kurti kundër-Dëmton integrimin e serbëve në Kosovë
23/07 14:18
Top Channel/ Kamionët e bllokuar në doganë, mallrat nga Shqipëria e kanë vështirë të hyjnë në Kosovë
23/07 12:34
Top News/ U vra nga policia serbe/ Konfirmohet vdekja e Faton Hajrizit nga shenjat e gishtave
22/07 22:58
Top Channel/ Konfirmohet vrasja e Fatjon Harizit. Autoritetet në Kosovë marrin provat që prisnin nga Serbia
22/07 22:10
Top Channel/ Shpërthimi që tronditi pushuesit. Granata e hedhur në liqenin e Ujmanit, ende pa autor
22/07 21:31
Top News/ Serbët me viza, Kosova kundër BE/ Presidenca: Po cenohet kushtetuta e vendit
22/07 20:55
Top News/ Cilësia e mësimdhënies/ Në Kosovë qytetarët duan që të testohen mësuesit
22/07 16:49
Top News/ ‘Shpërthen’ dhuna ndaj grave / Kosovë, gjashtë raste në vetëm 24 orë
21/07 14:31
Top News/ Reagimi i ministres Haxhiu. Serbia po nxit arratisjen e të burgosurve nga Kosova
20/07 15:25
Top News/ Raporti i DASH për ekonominë/ Tensionet me Serbinë trembin investitorët në Kosovë
20/07 14:42
Top News/ Kufizimi i orarit të punës/ Përfundon afati për kategoritë që përfituan në Kosovë
20/07 12:19
Top Channel/ Kosovë, shtohen tumoret! Vetëm në 6 muajt e parë të 2024 janë identifikuar 1.000 raste
20/07 12:17
Top News/ Kush ishte Faton Hajrizi? I dënuar për vrasje, grabitje dhe arratisje nga burgu
19/07 21:50
Top News/ Shqipja mes emigrantëve. Mbahet në Prishtinë seminari me mësuesit e diasporës
19/07 17:45