Top Channel/ Shqipëria me biçikletë, mediat italiane publikojnë guidën për udhëtimin turistik
08/02/2023 20:01

Të përshkosh shqipërinë me bicikletë për 15 ditë klasifikohet si një nga atraksionet më të bukura për 2023. Me biçikletë udhëton, pa nxitim, mes tokave të egra përbri majave të maleve, në luginat mahnitëse, mes vreshtave dhe fshatrat të lashta të varura në shpatet e maleve. por edhe në manastiret e kështjellat me pamje nga deti dhe qytetet historike, ku koha duket sikur ka ndalur. Një aventurë që fillon dhe mbaron në të njëjtin vend, në Tiranë, kryeqytetin e zhurmshëm të Tokës së Shqiponjave. Më pas udhëtimi vijon në jug të Shqipërisë deri në kufirin me Maqedoninë e Veriut, përgjatë brigjeve të liqenit më të vjetër dhe më të thellë në kontinentin e vjetër. Më pas në brigjet e lumit të fundit të egër në Evropë, Vjosës, gati për t'u bërë park kombëtar. Pastaj, përsëri, qytete me një histori mijëravjeçare të përfshira nga UNESCO në listën e vendeve të trashëgimisë botërore, vende arkeologjike të paçmueshme, plazhe të pacenuara, gjire sekrete dhe kështjella me pamje nga deti. këtë udhëtim e rekomandon një nga gazetat më prestigjoze në botë marikanja Neë York Times Rruga e Çiklizmit të UNESCO-s është, në fakt, në listën e 52 destinacioneve të paharrueshme për të bërë në 2023.

Top Channel/ Kapen duke luajtur poker në një lokal në Tiranë, 3 të arrestuar dhe 7 nën hetim
25/03 10:11
Top Channel/ Do trafikonin 17 kg kanabis drejt Malit të Zi, arrestohen tre të rinj në Hanin e Hotit
25/03 09:36
Top Channel/ Kandidatët e Alibeaj. Të hënën skadon afati për regjistrimin në zgjedhje
24/03 22:34
Top News – 13 muaj që nga nisja e luftës/ Mbi 169 mijë ushtarë rusë të vrarë në Ukrainë
24/03 22:06
Top News – Braverman takohet me Çuçin/ ‘Shqiptarët kanë dhënë kontribut të rëndësishëm në Angli’
24/03 21:57
Top News – Një forcë ajrore e vetme, katër vende skandinave nënshkruajnë marrëveshjen
24/03 21:57
Top News – ‘Keqardhje për Listën Srpska’, vendet e QUINT-it, për zgjedhjet e 23 prillit
24/03 21:50
Top News – Aksident rrugor në aksin Tiranë-Lezhë, dy automjete përplasen me njëra-tjetrën
24/03 21:32
Top News – ‘Akuza qesharake e pa bazë’ / Manjani për hetimet e inceneratorëve nga SPAK
24/03 21:09
Top News – Ambasada amerikane apel për zgjedhjet: Zbatoni rekomandimet, ofroni kandidatë të pastër
24/03 21:06
Top News – Rusia frikë për pushtim tokësor!/ Moska blindon kufijtë me barriera kundër tankeve
24/03 21:03
Top News – Debate te grupi i Alibeaj/ Deputetët të përçarë për kandidimet në zgjedhje
24/03 21:03
Top Channel/ Qëllohet drejt makinës në ecje/ Lëvizte nga Tirana në Lezhë, disa persona në polici
24/03 20:45
Top News – A do arrestohej Putin në Ballkan!/ Si përgjigjen Kroacia dhe Serbia
24/03 20:44
Top Channel/ Gratë që agjërojnë/ Besimtarja e cila mban Ramazan që 12 vjeç
24/03 19:52
Top News – Alibeaj, dy emra për Tiranën/ Bejko e Godole në garën për t’u kandiduar
24/03 19:50
Top News – Serbët kërkojnë arrestimin e Vuçiç/ Protestuesit me simbole ruse dhe kundër NATO
24/03 19:50
Top Channel/ Qepë drejt Kosovës/ Rritet çmimi në rajon. Shtohet eksporti nga Shqipëria
24/03 19:49
Top Channel/ Anulimi i marrëveshjes së patentave! Autoriteti i konkurrencës: Tregu do monitorohet
24/03 19:48
Top News – ‘Thaçi ishte Zelenski i Kosovës’/ Rama- Shpresoj mos të kenë të njëjtin fat
24/03 19:21