Top Channel/ Shkodër, të dyshuarit vrasës, “burg 30 ditë”! Familjarët: Djali ishte në Kosovë
04/12/2021 19:36

Arrest me burg per 30 dite" ka vendosur Gjykata e Shkodres per dy tw ndaluarit si autor tw vrasjes se ish deputetit dhe ish kryetarit te Komunes Velipoje Pashko Ujka. Gjatw seances maratonw tw zhvilluar, Kristian Kelmendi i dyshuari kryesor dhe Marjan Kola si bashkepunetor kanw kerkuar lirine pasi sipas tyre janw tw pafajshem dhe nuk kanw lidhje me kwtw ngjarje. Ata thonw se nw momentin qw ka ndodhur vrasja, kanw qwnw nw Kosove dhe ne dispozicion tw gjykatws kanw vendosur njw fleteregjistrim nw njw prej poligoneve tw qitjes ne Prishtine. Sipas tw cilit, mbremjen e se henes, nw orarin e vrasjes Kelmendi dhe Kola kanw rezultuar nw poligon. Kjo prove sipas trupes gjykuese wshtw e pamjaftueshme prandaj ka kerkuar qw dy tw ndaluarit tw qendrojnw pas hekurave derisa tw paraqiten provat filmike nga poligoni nw Kosove. Gjatw rrefimit tw tij, nw sallen e gjyqit Kristian Kelmendi ka pranuar se njihet me familjen Ujka por ka theksuar se nuk ka konflikte me ta. Nderkohe sipas avokatit mbrojtes te dy tw ndaluarve, prova qw faktojnw perfshirjen e tyre nw kwtw ngjarje nuk ka. Familjaret e tw ndaluarit Marjan Kola kanw kerkuar lirimin e tij dhe hetimin ne kushte shtepie pasi sipas tyre wshtw i pafajshem teksa thonw se wshtw edhe ne gjendje tw rende shendetwsore.

Top Channel/ Dëborë dhe akull në juglindje/ Rrugët nacionale janë të gjitha të kalueshme
22/01 15:41
Top Channel/ Sëmundja që po prek gratë! Çdo vit 40 vdekje nga kanceri i qafës së mitrës
22/01 15:39
Top Channel/Në mars hapet spitali i Laçit. Ndërtesa që u dëmtua nga tërmeti po ringrihet nga e para
22/01 15:26
Top News – Levan-Vlorë, autostrada e vdekjes/ Shoferët nuk zënë mend për shpejtësinë ‘skëterrë’
22/01 15:20
Top Channel/ Shtohen zogjtë në Shqipëri! Ndalimi i gjuetisë ka rikthyer tufat e shpendëve
22/01 15:19
Top Channel/ Kur tërhiqet pandemia/ Mjeku Ilir Alimehmeti parashikon fillimin e muajit mars
22/01 15:17
Top News-Moti ekstrem dhe rrugët e rrezikshme/Policia rrugore, apel i fortë për shoferët
22/01 15:14
Top Channel/ Mot i acartë dhe me diell/ Temperaturat kanë rënë nën zero në gjithë vendin
22/01 15:01
Top News-Stuhia ‘Elpis’ po i afrohet Shqipërisë/Tani ndodhet mbi Greqi, rajoni ‘pushtohet’ nga acari
22/01 14:14
Top News-Kërkohej në Itali, kapet në Tiranë/Kush është shqiptari që tentoi të vrasë egjiptianin
22/01 13:27
Top News- Autori pranon vrasjen e krushkës/ Rrëfehet në gjykatë-Tutat iu hoqën kur e mora zvarrë
22/01 13:04
Top News – Lushnja vendos paqe mes Bashës e Berishës/Kërkesë në qendër për të dalë me një kandidat
22/01 12:50
Top Channel/ Mot me diell dhe i ftohtë, temperaturat zbritën nën zero gjatë natës
22/01 12:47
Top Channel/ 5 muaj pa regjistra! 131 shkolla në gjithë vendin zhvillojnë mësimin me turne
22/01 12:46
Top News – Bora ‘bllokon’ rrugët, si paraqitet situata në akset kryesore në vend
22/01 12:34
Top News – Dëbora ‘ngrin’ Shqipërinë, ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të vendit
22/01 12:33
Top Channel/ Rrruga e aksidenteve! Në Levan-Vlorë, shpejtësia shkak i aksidenteve me vdekje
22/01 12:20
Top Channel/ Mungon ngrohja në Lezhë! I ftohti po vjen, shumë familje kanë mungesë energjie
22/01 12:20
Top News-Laboratorë kriptomonedhash 1 mln euro/Zbulohen në Durrës, tre persona në pranga
22/01 11:54
Top Channel/Autostrada e vdekjes!Në Levan-Fier, mbetjet nga aksidentet, burim për aksidente të tjera
22/01 11:06