Top Channel/ Sheshi ‘Skënderbej’ arenë e futbollit, “Fan zone” për 30 ditët e kampionatit
11/06/2021 15:38

Tifozët e kampionatit europian do të mund të ndjekin atë në ‘Fan Zone’ që bashkia e Tiranës ka mundësuar posaçërisht për ta, në sheshin ‘Skëndërbej’. Nëpërmjet një ekrani të madh qytetarë të Tiranës dhe jo vetëm do të mund të ndjekin 30 ditët e Europianit në një atmosferë tërheqëse. “Është një ditë e bukur për Tiranën kur janë hapur të gjitha aktivitetet. Është shtuar orari dhe do të vazhdojë të shtohet edhe po i rikthehemi më në fund normalitetit. Tirana është hapur, por është hapur edhe me aktivitetet tradicionale. Sa herë që bëhej një ndeshje e madhe futbolli, sa herë që bëhej panairi i Vitit të Ri, sa herë që kishte aktivitete që zinin sheshet dhe hapësirat tona publike, ishin kohë të bukura për Tiranën. Këto kohë të bukura janë rikthyer. Ndaj edhe do të fillojmë traditën e eventeve masive në Tiranë, sigurisht duke respektuar higjienën dhe duke respektuar distancën midis pikave të shërbimit”, tha Veliaj.

Top Channel/ Zjarr në Dukat, e pamundur për mjetet e zjarrfikëseve prej terrenit të vështirë
25/07 21:30
Top Channel/Yuri Kim: Mos u dorëzoni!Ata që thonë se reforma në drejtësi s’është asgjë, ju gënjejnë
25/07 21:06
Top News-Vizita private në SHBA/Meta dhe Kryemadhi përtej oqeanit, zbardhet misteri
25/07 21:03
Top Channel/ Ndërtimi me kosto të lartë/ Rritje taksash dhe çmimet për mallrat që vijnë nga importi
25/07 20:52
Top Channel/ BERZH rishikon rritjen ekonomike/ Në Ballkan ndikoi vaksinimi dhe eksportet
25/07 20:49
Top Channel/ Rriten çmimet në treg/ Nga produktet bazë të bulmetit, perimet e deri tek kafet
25/07 20:41
Top News – 2 të mitura rrezikuan të mbyteshin/Disa pushues dhe policia i’u shpëtojnë jetën
25/07 20:33
Top Channel/ Astrazeneca e pranuar në 119 shtete, Sinovac përdoret në 30 vende
25/07 20:27
Top Channel/Në shtëpinë e shoferit që humbi jetën/ Prej 1 viti punonte me autobusët e “Deva Tours”
25/07 20:16
Top Channel/ E hëna ditë zie në Kosovë, Kurti në Kroaci, takon të plagosurit nga aksidenti
25/07 20:12
Top News-Plagosi me thikë 5 persona në xhami/Prokurori ‘fal’ agresorin, reagon Imami Ahmed Kalaja
25/07 20:04
Top News-Aksidenti tragjik në Kroaci/E hëna shpallet ditë zie kombëtare në Kosovë
25/07 20:01
Top Channel/ Solidariteti i shqiptarëve në Kroaci/ Dy vëllezërit nga Suhareka, pranë të lënduarve
25/07 19:55
Top Channel/ Zjarr në një banesë të pabanuar në pronësi të 80-vjeçarit
25/07 19:52
Top Channel/ Ekskluzive/Flet për TCH i mbijetuari i aksidentit në Kroaci: Ndodhi 3 orë pas pushimit
25/07 19:49
Top Channel/ Dita e fundit e vaksinimit të hapur/Gjatë gjithë javës u vaksinuan mbi 90 mijë persona
25/07 18:58
Top News-Studimi i ri për variantin Delta /2 doza të Pfizer dhe Astrazeneca janë efektive
25/07 18:54
Top News – Aksident i frikshëm në Lezhë/ Makinat përplasen me biçikletën, plagosen 3 persona
25/07 18:54
Top Channel/ Zyrtare, “Delta” në Shqipëri/ E konfirmojnë analizat nga Berlini
25/07 18:37
Top Channel/ Aksidenti tragjik, vdesin 10 kosovarë, përmbyset autobusi! Shkak përgjumja e shoferit
25/07 18:18