Top Channel/ Pranga pronarit të lokalit në Tiranë, që ushtronte aktivitetin e lojërave të fatit
08/02/2023 21:46

Ushtronte veprimtarinë e paligjshme të lojërave të fatit, në lokalin e tij, vihet në pranga 30-vjeçari. Procedohet penalisht dhe një punonjës i këtij lokali. Sekuestrohen 1 kompjuter dhe 1 aparat celular. Shërbimet e Seksionit për Hetimin e Krimeve Ekonomiko-Financiare, në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë së paligjshme të lojërave të fatit, bazuar në informacionet e siguruara përmes inteligjencës informative, për një rast të ushtrimit të kësaj veprimtarie, kanë organizuar dhe finalizuar nje operacion Gjatë këtij operacioni, është ushtruar kontroll në një lokal, në rrugën "Besim Alla" ne tirane. Gjatë kontrollit në lokal, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, një kompjuter dhe një aparat celular, në të cilët ishin të hapura faqe bastesh sportive. Në përfundim të veprimeve për këtë rast u arrestua në flagrancë pronari i lokalit, shtetasi M. T., 29 vjeç, dhe nisi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin K. V., 20 vjeç, punonjës në këtë lokal.

Top News – Plagoset me thikë 19-vjeçari në Tiranë, arrestohet autori I ngjarjes
29/03 22:46
Top Channel/ Sherr mes adoleshentëve në Tiranë, plagoset rëndë një person
29/03 22:35
Top News – Rama tregon hapat para të Shqipërisë, për përmirësimin e jetës demokratike
29/03 22:26
Top News – “Analfabetizmi politik, më i keq se ai real”, Rama i përgjigjet opozitës për pagat
29/03 22:22
Top Channel/ Dy të vrarë në Kavajë. Sherri banal përfundon në vrasje me armë dhe thikë
29/03 22:17
Top Channel/ Konflikti përfundoi me vdekjen e dy personave, pamje nga vendi i ngjarjes
29/03 22:05
Top Channel/ “Konflikti nuk ishte mbyllur”/ Vranë njëri-tjetrin pas debatit, fqinjët: Dëgjova të shtëna
29/03 21:50
Top Channel/ Vetëvrasje në Elbasan, 33-vjeçari vuante nga probleme të shëndetit mendor
29/03 21:11
Top Channel/ Rama në samitin e Demokracisë: Është bërë shumë punë, por duhet edhe më shumë
29/03 21:11
Top News – Blendi Fevziu për sulmin ndaj Top Channel: Akt i rëndë, ngjarja të mos mbetet enigmë
29/03 20:57
Top News – Vriten dy persona në Kavajë, u konfliktuan me njëri-tjetrin
29/03 20:50
Top Channel/ Të shtëna me armë zjarri në një lokal në Kavajë, humbin jetën dy persona
29/03 19:41
Top Channel/ “Rritni pagat në ndërtim”/ Rama: Çmimet janë rritur, 32% e punëtorëve me pagë minimale
29/03 19:39
Top Channel/ Autobusët e shpejtë në Tiranë/ Veliaj prezanton projektin, në tre akse kryesore
29/03 19:21
Top News – Përnaska kandidon për Tiranën / Ish-deputetja garon nën siglën e PDIU-së
29/03 18:44
Top News – Shqiptarët po braktisin nga Greqinë!/ Nga Athina, në Londër, Berlin e Amsterdam
29/03 17:36
Top News – ‘Punë ka, por po ikin punonjësit’ – Rama për frenimin e emigracionit
29/03 17:28
Top News – Rama ‘dush të ftohtë’ biznesit-Jo më paga në të zezë, po grabisni pensionin
29/03 17:25
Top News – Rama ‘ndëshkon’ ndërtuesit – I përjashton nga tenderat, për pagat minimale
29/03 17:25
Top News-Universiteti Epoka sjell në Ballkanin Perëndimor gjashtë organizata globale të inxhinierisë
29/03 17:19