Top Channel/ Pastrohen inertet në lumin e Vlorës, reagon Leli: rruga do mbyllet me barriera metalike
02/12/2021 16:07

Inertet përgjatë rrugës së re të lumit të Vlorës po hiqen sot pas denoncimit në Top Channel. Zona përballë fshatit Sherishtë është mbushur me thasë me mbetje ndërtimore dhe sipas kreut të bashkisë së Vlorës, Dritan Leli rruga është lënë enkas pa rrethim për të mundësuar hedhjen abuzive. Mbetjet shtrihen në një vijë prej 500 metrash përgjatë rrugës së inauguruar së fundi gjë që bashkia Vlorë premton ta sistemojë në pak kohë.

Top News-Një emër i ri për Kolegjin Zgjedhor/Ja kush e zëvendëson Asim Vokshin
21/01 17:30
Top Channel/ Reshje dëbore dhe i ftohtë i acartë në Prrenjas
21/01 17:13
Top Channel/ ‘Mund të shfryheni sa të doni’/Rama: Mos më kërkoni llogari për…
21/01 17:11
Top Channel/ Rama: SPAK është foshnje që ka nisur të belbëzojë
21/01 17:10
Top Channel/ Rama: Ata para nesh vrisnin njerëz, ne bëmë Reformën në Drejtësi
21/01 17:10
Top Channel/ “Si prisni që Meta të përgjigjet për 21 janarin?”/ Rama: Shpërndan dekorata pa vlerë!
21/01 17:08
Top News-Dosja e 7 gjyqtarëve, hetimi i SPAK/‘Ngrin’ procesi, emrat që dolën të pafajshëm
21/01 16:26
Top News – Këshillat për motin ekstrem në vend/Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile merr masa
21/01 16:20
Top Channel/ Veliaj krah legjendave të Tiranës, Partizanit dhe Dinamos
21/01 16:08
Top News-‘Pianisti’, si një portret artistik/Limos Dizdari, dy vepra për ikonën Robert Radoja
21/01 16:01
Top Channel/Dëbora në Juglindje, në Pogradec, Korçë, Devoll e Kolonjë po krijohen probleme me rrugët
21/01 15:42
Top Channel/ Murtaja afrikane e derrave, veterinerët tregojnë se si duhet të mbrohen fermerët
21/01 15:39
Top Channel/ “Mos mbyllni gjykatat”. Kundërshtohet projekti i ri i qeverisë
21/01 15:37
Top Channel/ Energjia në Kosovë, më shtrenjtë. Ja sa do të jetë fatura e energjisë për familjarët
21/01 15:28
Top Channel/ Dëbora mbulon edhe Kapshticën, kujdes në qarkullim
21/01 15:27
Top Channel/ Pasdite mbërrin i ftohti polar, temperatura nën zero deri në mesin e javës që vjen
21/01 15:18
Top Channel/ Pas Veri Lindjes, nis dëbora dhe problemet edhe në juglindje
21/01 15:17
Top News-Vetting për gjyqtarët deri në 2024/Miratohet në Këshill, fjalën e fundit e ka Kuvendi
21/01 15:15
Top Channel/ Vështirësohet situata nga dëbora në Qafë Thanë, lëvizet vetëm me zinxhir
21/01 15:12
Top Channel/ KQZ njeh Bashën në PD, Celibashi: Zgjedhjet do kushtojnë 180 milionë lekë
21/01 15:06