Top Channel/ Lista Serbe bojkoton 23 prillin: Nuk marrim pjesë në zgjedhjet në veri të Kosovës!
09/03/2023 14:46

Partia më e madhe e serbëve të Kosovës, Lista Serbe deklaroi se nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet e jashtëzakonshme lokale të 23 prillit në katër komuna në veri të Kosovës. Argumenti I dhënë për këtë vendim ishte se nuk janë përmbushur kërkesat që e shtynë këtë forcë politike të largohet nga institucionet e vendit.“Kjo e bën më se të qartë se Prishtina dhe Komisioni i saj Qendror i Zgjedhjeve po përpiqen që në mënyrë të njëanshme të organizojnë zgjedhje në veri të Kosovës dhe Metohisë, kundër vullnetit të qytetarëve, pa respektuar interesat legjitime të popullit serb”, thuhet në

Top Channel/ Në Kosovë më pak njerëz, nga regjistrimi i fundit rezultojnë 1.58 milionë banorë
12/07 15:12
Top Channel/ Në Kosovë më pak njerëz, nga regjistrimi i fundit rezultojnë 1.58 milionë banorë
12/07 12:39
Top News/ Kosova shënon rënie të popullsisë/ Të dhënat paraprake të Censit, rritet mosha mesatare
12/07 12:19
Top Channel/ Miratohet ligji i kontestuar, asociacioni i gazetarëve dhe ndërkombëtarët kundër
11/07 20:07
Top News/ Pushime me para borxh/ Më shumë se gjysma e kosovarëve kanë marrë hua
11/07 18:57
Top News/ Gjendet i pajetë shqiptari në Greqi/ Nisin hetimet për shkaqet e vdekjes së tij
11/07 09:28
Top News/ Kosova krah Bosnjë-Hercegovinës / 11 korriku, ditë përkujtimore e gjenocidit në Srebenice
10/07 20:26
Top Channel/ Gjenocidi serb në Serbrenicë/ Kosova ka shpallur 11 korrikun ditën e përkujtimit
10/07 19:56
Top News/ ‘Serbia nuk ka zënë mend’ / Kurti për CNN-Ka synime territoriale në Kosovë
10/07 12:56
Top Channel/ Përsëritet sulmi në Banjskë?! Paralajmërimi i fortë i Konjufcës
09/07 20:54
Top News/ Ish pjesëtari i UÇK fiton gjyqin/ Gjykata e Lartë nuk pranon ekstradimin në Hagë
09/07 16:37
Top Channel/ “Rreziku për Ballkanin është Serbia”, Konjufca: Pa ndëshkim, Banjska do përsëritet!
09/07 14:59
Top News/ Emigracioni ‘godet’ arsimin/ Kosovë, rënie drastike e numrit të nxënësve
09/07 14:34
Top News/ Gjermania ‘i tërheq veshin’ Serbisë për pasivizimin e adresave në Luginën e Preshevës
09/07 14:19
Top News/ Konjufca paralajmëron Europën! ‘Serbia do ribëjë skenarin e Banjskës në përmasa të mëdha’
09/07 14:19
Top News/ Zjarre e shpërthime në Mitrovicë / Digjen dy kamionë, dëmtohet edhe një makinë
09/07 13:54
Top Channel/ Kosovë, punonjësit e Kuvendit në protestë për pagat: Nuk përballojmë dot jetesën!
09/07 12:24
Top Channel/ Krasniqit iu hoq kollarja kuq e zi në Hagë, reagime: “Ai u torturua në burgjet serbe”!
09/07 12:23
Top Channel/ Digjen dy kamionë në veri të Kosovës, frikë për trazira: “Zjarri i qëllimshëm”!
09/07 11:55
Top News/ Duhen dy për të kërcyer tangon! Kosova akuzon Serbinë se po bllokon dialogun
08/07 18:18