Top Channel/ Itali, Como goditet nga përmbytjet:George Clooney sulet të ndihmojë njerëzit!
30/07/2021 17:29

George Clooney i është bashkuar vullnetarëve që po ndihmojnë ekipet e mbrojtjes civile të dërguara në zonën e liqenit të Comos, pas përmbytjeve të befasishme të cilave nuk i shpëtoi as vila e yllit hollivudian. Aktori 60 vjecar nuk ka ngurruar të dalë e të pastrojë së bashku me të tjerët në vazhdën e kaosit që shkaktuan tre ditë shirash të pandalshme në zonë. Përmbytjet nxitën edhe rrëshqitje dheu duke dëmtuar një sërë banesash. 60 persona u arrit të shpëtoheshin. Clooney u shpreh se situata ishte më keq nga sa mendonte, sidomos në Cernobbio. “Fola me kryebashkiakun, do të ketë shumë punë për të bërë e do të duhen miliona dollarë për rindërtimin, por ky është një qytet i fortë, do ta marrë veten”, u shpreh ai. Rajone të tjera të vendit ndërkohë, si Sardenja u përballën me të nxehtë ekstrem dhe zjarre masive. Flakët shkrumbuan atje një numër shtëpish e rerzikuan banorët, ndërsa autoritetet shpallën gjendjen e jashtëzakonshme duke e përshkruar situatën si një “katastrofë të paprecedentë”.

Top News-Kryhet operacioni i jashtëzakonshëm/Veshka e derrit vendoset në trupin e njeriut
20/10 21:29
Top Channel/ Nuk ka pushtues që i ndal! Salloni i bukurisë në Kabul, ku vajzat ‘sfidojnë’ talebanët
20/10 19:05
Top News- BE, fonde për Drejtësinë/‘Një vend i Ballkanit do të anëtarësohet deri në 2024’
20/10 17:38
Top Channel/ 5 vjet burg për Benzema? Në gjyq për shantazhin me video seksuale ndaj Mathieu Valbuena
20/10 17:33
Top News- Pranga ish-ushtarëve gjermanë/Donin të krijonin një ushtri private terroriste
20/10 16:31
Top News – Avioni përplaset me ‘gardhin’ / Gjithë pasagjerët të sigurt në incidentin në Houston
20/10 16:29
Top News – Bombarduesit bërthamorë amerikanë / Momenti kur ndiqen nga avionët rusë mbi Detin e Zi
20/10 16:28
Top News – Një fëmijë ngjitet në skenë… / Papa i jep një karrige dhe kapelën e bardhë
20/10 16:25
Top News – Anulon vizitën në Irlandën e veriut / U këshillua nga mjekët, ç’po ndodh me mbretëreshën
20/10 16:02
Top News – Zjarr nga ferri, shpërthen mali Aso / Hi dhe llavë nga krateri, turistët në ‘arrati’
20/10 16:01
Top News – U mbytën në luftën e dytë botërore / Anijet fantazëm japoneze dalin në sipërfaqe
20/10 15:53
Top News – Refuzon çmimin për të moshuarit / Mbretëresha: I plakur është ai që ndjehet i tillë
20/10 15:17
Top News – Dy emigrantë të vdekur në furgon / Austri, operacion kërkimi për trafikantët
20/10 14:56
Top News – Breshër i frikshëm në Australi / Kokrrat sa një portokall, shkatërrojnë makina e shtëpi
20/10 14:54
Top Channel/ Toka përpin shtëpitë, lumenjtë marin para banorët, 100 të vdekur nga përmbytjet në Indi
20/10 14:34
Top News- Teoria e re e Harvardit/‘Universi ynë është krijuar në laborator’
20/10 14:13
Top News – Në fund të detit për 1 mijë vjet / Zhytësi izraelit gjen shpatën e kalorësve templarë
20/10 14:12
Top News – Google sjell Pixel-in e ri / Përpjekja më e fundit në ‘luftën’ e smartfonëve
20/10 14:08
Top News – Një muaj shpërthime… / Vullkani në ishujt spanjollë vazhdon të tmerrojë
20/10 14:06
Top News – ‘Log-in’ tek Zoti… / Vatikani rilançon aplikacionin ‘Click to Pray’
20/10 14:05