Top Channel/ Isopolifionia shqiptare në Unesco. Festohet sot 16-vjetori
25/11/2021 16:18

Isopolifonia përkujton sot 16 vjetorin e hyrjes së saj në UNESCO e pranimit të saj si një vlerë e trashëgimisë botërore. “ Ka pasur më parë një krizë ku shumë grupe ndoshta edhe e kanë denatyruar atë formatin traditcional por sot është për tu përgëzuar fakti që shumë grupe, për shkak të festivaleve që janë si gara të vërteta ka bërë që grupet të punojnë mirë në kuptimin e ruajtjes së traditës dhe gjenezës.”

Top Channel/ Udhëtim mbas në kohë. Vlora dje dhe sot e pasqyruar në piktura dhe foto
05/12 13:52
Top Channel/ Veprat e fundit në Artkand/ Prezantohen veprat më të fundit në programin e Top Channel
04/12 20:05
Top Channel/ Art nëpërmjet poçarisë! Artistë nga Maqedonia e Veriut mësojnë nga Vasillaq Kolevica
04/12 20:05
Top Channel/ Rudolf Marku ‘qytetar nderi’, bashkia Lezhë ceremoni në nder të tij
04/12 12:58
Top Channel/ Ekspozita në shtëpinë e Kadaresë/ Ekspozohen përkthimet e veprës së Aligerit në shqip
03/12 19:55
Top Channel/ “Lulëkuqet mbi mure”/ Koncerti i pianistes Ardita Bufaj me muzikën e filmave
01/12 19:58
Top Channel/ “Medea” shqiptare në Turqi/ Regjisori Filipi e vendos në skenë me teatrin e Izmirit
30/11 19:52
Top Channel/ “Kujtim Laro – Lulëkuqet mbi mure”, shfaqje në teatrin “Petro Marko”
30/11 17:19
Top Channel/ Ekspozita “mollë e ndalueme”, dalin nga arkivat grafikat me motive migjeniane të 1989
27/11 18:52
Top Channel/ Ekspozitë ndërkombëtare në Krujë. 23 artistë krijojnë dhe ekspozojnë
26/11 19:59
Top Channel/ Isopolifionia shqiptare në Unesco. Festohet sot 16-vjetori
25/11 16:18
Top Channel/ Monodrama, “Duan të Fluturojnë”.Shfaqja po vihet në skenën e teatrit Metropol
24/11 18:48
Top Channel/ Çmimi evropian i letërsisë/ Giovani Dozzini vjen në Tiranë për të treguar veprën e tij
24/11 12:30
Top Channel/ Shuhet Hueyda el Saied/ Artistja 46-vjeçare vuante nga një sëmundje e rëndë
23/11 12:34
Top Channel/Vepra nga lufta në ekspozitë!Punime në dy këndvështrime ekspozohen në galerinë e Tiranës
21/11 20:00
Top Channel/Veliaj me të rinjtë e “Back to book”: Krenar që po rikthehet kultura e leximit në Tiranë
21/11 14:04
Top Channel/ Intrigat në “Snob”/ Sonte episodi i tretë i serialit në Top Channel
21/11 12:48
Top Channel/ Tre botimet e Eni Vasilit/ Gazetarja flet për librin e ri nga panairi i librit
21/11 12:43
Top Channel/ Fituesit e panairit të librit/ Shpërndahen çmimet në panairin e librit në Tiranë
20/11 20:01
Top Channel/ Fituesit e Panairit të Librit/ Shpërndahen çmimet në panairin e librit në Tiranë
20/11 15:13