Top Channel/ I nxehti ekstrem kufizon punën jashtë në Greqi, nga ora 12:00-16:00 kufizohet lëvizja
02/08/2021 18:53

Dita e pestë dhe e gjashtë e valës së motit të nxehtë që ka përfshirë Greqinë do të regjistrojnë edhe temperaturat më të larta. Sipas shërbimin sinoptik kombëtar, temperaturat në disa zona, sidomos në Greqinë qendrore do të shkojnë nga 44 në 46 gradë celsius, ndoshta duke thyer rekordin prej 44,6 gradësh të 21 viteve të fundit të regjistruar në Serres në korrikun e vitit 2007.

Top News-Rama – Problemi të zgjidhjet me dialog, jo me demonstrim force
27/09 12:18
Top News-Rama- Jemi në dakadën ku shqiptarët në rajon janë faktor i rëndësishëm
27/09 12:15
Top News-Rama- Reciprociteti i targave me Serbinë, e drejtë legjitime e Kosovës
27/09 12:14
Top News – Rama- Marrëdhëniet mes dy qeverive, për t’u shërbyer qytetareve tanë
27/09 12:13
Top News-Nxënësit dhe studentët sigurojnë shëndetin/SIGAL UNIQA MBETET ZGJEDHJA E PARË
27/09 12:06
Top News – ‘Të vëmë në jetë marrëveshjet e përbashkëta’ / Kurti-mbledhje e dy qeverive në Nëntor
27/09 11:51
Top News- Kurti uron Ramën për qeverinë e re / Të punojmë për rritjen e mirëqënies së dy vendeve
27/09 11:50
Top News – Rama-Serbia të njohë realitetin në Kosovë / Për të ardhur keq manvorat që bëhen në kufi
27/09 11:50
Top News -Rama-Njohja e pavarësisë së Kosovës, një nga përparësitë vizitës në Nju Jork
27/09 11:48
Top News -Nis viti i ri shkollor / Mësimi do të zhvillohet me turne
27/09 11:41
Top News-Patos, shkolla u dëmtua nga tërmeti/Prindërit kundërshtojnë tranferimin e fëmijëve
27/09 11:27
Top News-Prangoset 52 vjeçari/Kultivonte lëndë narkotike në fshatin Shëngjergj
27/09 11:10
Top Channel/Shkolla u prish nga tërmeti, prindërit refuzojnë të transferojnë fëmijët
27/09 11:00
Top News-Vizita e Ramës në Kosovë / Delegacionet zyrtare takim kokë më kokë
27/09 10:53
Top News-Protestojnë në ditën e parë të shkollës / Nxënës dhe prindër të fshatit Grizë
27/09 10:41
Top News – Kryeministri Edi Rama / Nis vizitën zyrtare në Kosovë
27/09 10:40
Top Channel/Zjarri i dogji tokën, burri humbi jetën duke shuar flakët e rëna në tokën e tij
27/09 10:35
Top News-U dogj nga flakët e zjarrit/Tragjike, humb jetën 59 vjeçari në Kavajë
26/09 22:47
Top News-Dy shkolla të rindërtuara…/Rama-Po punohet me orë të zgjatura
26/09 22:36
Top Channel/Gjermania zgjedh pasuesen e Merkel,garë e ngushtë në zgjedhjet për Bundestagun
26/09 20:22