Top Channel/ ”Do marrim targat, ç`do bëjmë”, “dorëzohen” disa serbë në kufirin me Kosovën!
21/09/2021 14:32

Pika e kalimit kufitar të Jarinjës mes Kosovës e Serbisë ne veriun me shumicë serbe vazhdon të mbetet e bllokuar nga grupe qytetarësh serbë, që protestojnë kundër vendimit të qeverisë së Kosovës për të zbatuar masën e reciprocitetit me Beogradin për targat e makinave. Nga e hëna, makinat me targa të Serbisë duhet të pajisen me targa të përkohshme me të hyrë në Kosovë.

Top News- Ke blerë tokë për 3 cent / Kurti akuza të ashpra ndaj Haradinaj
19/10 18:03
Top News- Kosova shembull për rajonin / BE lavde Prishtinës në organizimin e zgjedhjeve
19/10 17:37
Top News- Sërish tensione në Veri…/Vuçiç-Pres aksione të tjera nga Policia e Kosovës
19/10 17:26
Top Channel/ Lista Serbe nis shantazhet: Pa Asociacion, nuk do të ketë as institucione në Kosovë!
19/10 17:20
Top News- SHBA nuk do t’ia dijë për Turqinë / Dendias flet për bazat ushtarake amerikane në Greqi
19/10 17:13
Top News- Bllokimi i negociatave/Ç’kërkon Bullgaria që të heqë veton ndaj Maqedonisë
19/10 15:02
Top Channel/ Kurti e Haradinaj përplasen për aksionin në veri: “Ti prisje në zyrë kriminelë serbë”!
19/10 14:01
Top News-‘Po i lë pa ushqim’/Si po mundohet Greqia të largojë emigrantët
19/10 11:32
Top News – Greqia nuk gjen paqe / ‘Tërmet-monstër’, lëkundjet ndihen deri në Izrael
19/10 11:15
Top Channel/ Lutfi Haziri: LDK ka shënuar fitore bindëse
18/10 14:33
Top Channel/”Shkëlqimi dhe rënia” e Vetëvendosjes?Partia e Kurtit, asnjë komunë në zgjedhjet lokale!
18/10 14:31
Top Channel/ PDK kryeson në Skenderaj, festë dhe entuziazëm në rrugët e qytetit
18/10 14:23
Top Channel/ LDK-ja fiton në Pejë dhe Lipjan
18/10 14:18
Top Channel/ PDK në balotazh me “Demokratët për Drenasin”, qytetarët s’presin, nisin festën në qytet
18/10 14:06
Top Channel/ PDK fiton në Mitrovicën e Jugut, festë me fishekzjarre e këngë në rrugët e qytetit
18/10 13:14
Top News- Zaev mohon humbjen/Opozita dhe partitë shqiptare shpallin fitoren në Maqedoni
18/10 12:55
Top Channel/ Zaev nuk pranon humbjen në zgjedhje: “Prisni balotazhin”!
18/10 12:18
Top News – Vuçiç thirrje Përëndimit / ‘Mos mbështesni veprimet e dhunshme të Kosovës’
17/10 19:01
Top News – Vijon procesi i votimit në Kosovë /Deri në orën 15:00 kanë votuar 27 përqind e qytetarëve
17/10 18:04
Top News- Nuk ka shtretër bosh / Dramë nga pandemia në Selanik dhe Greqinë Veriore
17/10 17:29