Top Channel/ Abazovic: Mos e dramatizoni Open Balkan, mjet për tu integruar më shpejt në BE
14/05/2022 17:50

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç në një intervistë për DW, tha se ai e mbështet nismën e Open Balkan, pasi e sheh si një mjet për tu integruar më shpejt në BE. Dritan Abazoviç: Për mua edhe kjo situatë është e thjeshtë dhe s'duhet dramatizuar. Çdo gjë që mund të përdoret si një mjet për integrimin e shpejtë në BE është diçka e mirë. Për çdo gjë tjetër që mund të shihet si zëvendësim i integrimit evropian, ne nuk jemi të interesuar. Pra, gjithçka që na ndihmon që të hyjmë më shpejt në BE, si rajon apo si shtet, për ne është ok. Abazovic sqaroi se nuk e shen Open Balkan, si një proces, kundër konceptit të Procesit të Berlinit. Pamjet: AFP

Top News- Greqia braktis përfundimisht Rusinë! / Fjalimi i fortë i Mitsotakis në Kongresin Amerikan
17/05 21:33
Top Channel/ Burgim të përjetshëm pilotit/ Greqi, Babis Anagnostopoulos vrau gruan e tij Caroline
17/05 09:58
Top News-100 alarme për bombë në Beograd / Mbyllen shkollat, urat dhe qendrat tregtare
16/05 20:01
Top Channel/ Rizgjidhet Tsipras/ Sërish kryetar i partisë “syriza”
16/05 19:35
Top News-Vrasja që tronditi Greqinë / Gjykata shpall fajtor pilotin që mbyti gruan
16/05 18:29
Top News- Serbia pa grurë, ushqime dhe energji!/Vuçiç alarm për dimrin më të vështirë në 70 vite
16/05 18:17
Top Channel/Eurodeputeti: Serbia po kërcënon Kosovën, BE ka humbur shumë mundësi në Ballkan!
15/05 14:57
Top News-Gjermania e Serbia përplasen për Kosovën/Beogradi ultimatum-Mos e mbështesni Prishtinën për
15/05 11:04
Top Channel/ Abazovic: Mos e dramatizoni Open Balkan, mjet për tu integruar më shpejt në BE
14/05 17:50
Top Channel/ Abazovic: Mos e dramatizoni Open Balkan, mjet për tu integruar më shpejt në BE
14/05 11:23
Top News- Nuk ka marrëveshje në Bruksel / Serbia dhe Kosova nuk bien dakord për targat!
13/05 21:14
Top News- SHBA i përgjigjet Serbisë për Kosovën!/Mesazhi amerikan për hyrjen në Këshillin e Evropës
13/05 15:38
Top News – Vuçiç nuk e kapërdin dot / Kosova në KiE, SHBA: I zgjedh vetë prioritetet
13/05 12:56
Top News – Sërish për targat në Bruksel… / Takime të reja në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi
13/05 12:03
Top News- Serbia, ‘lojë shahu’ me BE / Kërcënimet për të ndaluar hyrjen e Kosovës në KE!
12/05 18:45
Top News – Kosova në Këshillin e Europës!/Rama në Bruksel ‘zhgënjen’ presidentin serb Vuçiç
12/05 14:59
Top Channel/Kosova në KE, Vuçiç mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare: Do mbrojmë shtetin!
12/05 14:36
Top News – Vuçiç thërret Këshillin e Sigurisë / E alarmon Kosova: Po aplikon në Këshillin e Evropës
12/05 14:15
Top Channel/ Sikleti i një mandati shqiptar/ SPS serbe ankohet për votimet në Bujanoc
11/05 19:58
Top News – Darkë me liderët e Ballkanit / Borrell i pret në Bruksel, në fokus siguria e rajonit
11/05 11:10