Super Mario dhe Zelda në Japoni/ Nintendo hap dyqan në Tokyo
20/11/2019 14:44

Nintendo këtë javë ka hapur dyert për dyqanin e parë të tij në Tokyo, duke ofruar atje gjithçka që nga filxhanët me Super Marion e deri tek çantat e dorës Zelda, si pjesë e një kompleksi të ri lojërash në zemër të qytetit.

Edhe teatri i operas, privat/ Dirigjenti Zhani Ciko: Nuk e imagjinoj tërësisht privat
28/09 15:42
Shuhet Goran Paskaljeviç/ Regjisori i bashkëprodhimit të parë shqiptaro-serb “Muajt e Mjaltit”
27/09 20:09
Vdes Goran Paskaljevic/ Regjisori i bashkëprodhimit të parë shqiptaro-serb “Muajt e Mjaltit”
27/09 12:47
Ndahen çmimet e TIFF/ Edicionii 18 këtë vit u zhvillua online
25/09 20:11
“Zafest” do bëhet online/ Nisi Festivali me poezi dhe aktivitete
25/09 12:35
Ekspozohen dokumentet e rralla/ Ekspozita në 140-vjetorin e Çerçiz Topullit
25/09 12:22
Dokumentari për Minella Borovën/ Rrëfimi për emigracionin e vështirë në Argjentinë larg publikut
24/09 19:57
“Biri” i Flutura Açkës/ Libri më i ndjerë dhe më personal i shkrimtares për djalin që humbi para kohe
23/09 20:03
Festival i muzikës baroke/ Interpretimet në sallat e muzeut kombëtar
22/09 15:34
“Violinisti gjirokastrit”/ Filmi kushtuar skulptorit Arben Bajo
22/09 12:32
Nisi Tirana Intenational Film/ Sot premiera rajonale e filmit “Liqeni im” i Gjergj Xhuvanit
19/09 20:08
Ekspozitë në kohën e covidit/ Fototeka Marubi ekspozon punimet e fotografit Dedë Jakova
18/09 13:02
Pogradeci, qyteti i 40 filmave/ Edicioni i 10 i festivalit të kinematografisë dhe kulinarisë
18/09 12:34
Muzika kalon kufijtë/ Në Shkodër mblidhen artistë nga gjithë Ballkani
16/09 15:42
100 vjetori i Federico Fellinit/ Përkujtohet në Tiranë regjisori i madh italian
16/09 12:54
Kur xhirohet një film/ “Profesionisti” me skenar të Ylljet Alickës, del në vjeshtë
12/09 19:59
Turizëm në 1800 metra lartësi/ Valbona dhe Thethi me më shumë vizitorë vendas
12/09 16:43
Audicionet e “Kinostar”/ Rubrika më e re në “E diell” që zbulon talentet në fushën e aktrimit
11/09 19:57
Letrat e nënë Terezës/ Ekspozita në Muzeun Historik Kombëtar
10/09 19:59
Beqarët e “Përputhen”/ Zbulon të gjithë pjesëmarrësit e programit, autorja premton surpriza
09/09 20:00