Shpëtojnë mrekullisht / Me shpejtësi dhe semafor të kuq, aksidenti i frikshëm pas kryeministrisë
15/01/2021 15:22

14 janari regjistroi dy aksidentet të rënda në vend. Në rrugën e kombit, pranë Rrëshenit, u shuan katër anëtarë të familjes kosovare Avdiaj, të cilët do të dërgohen në Kosovë për t’u përcjellë për në banesën e fundit. E plagosur në këtë aksident mbeti vajza e mitur, Violeta 3-vjeçare, e cila u soll këtu në spitalin e Traumës. Gjendja e saj është e rënduar pasi ka marrë plagë të shumta në kokë, në pjesën e barkut dhe të kofshës. Familja Aviaj, ishte nisur nga Kosova në drejtim të Rinasit, pasi do të udhëtonin për në Zvicër aty ku kishin edhe vendbanimin e tyre, por rrugëtimi u pre në mes. Ndërkaq, në Tiranë, ndodhi një tjetër aksident, me një të plagosur. Drejtuesi i mjetit tip BMW, duke shkelur rregullat e qarkullimit, pasi kaloi me semafor të kuq, por edhe me shpejtësi tejet të lart, u përplas me mjetin tip Skoda, duke lënë drejtuesin e saj të plagosur. Fatmirësisht dy kalimtaret që po kalonin në vijat e bardha sipas të gjitha rregullave, shpëtuan nga goditja shumë e fortë e dy automjeteve, në një kryqëzim, ku pothuajse në çdo orë të ditës ka policët të qarkullimit për shkak se ai segment ndodhet pranë kryeministrisë, Ambasadës Italiane por edhe bulevardit kryesor. Sipas të dhënave të policisë rrugore, në vetëm 15 ditët e para të muajit janar, në vend janë regjistruar 66 aksidente, ku fatkeqësisht humbën jetën 11 persona. Ndërkaq, janë plagosur 70 të tjerë, gjashtë prej tyre më rëndë. Burime të policisë, thanë se shkaqet kryesor të këtyre aksidenteve kanë qenë kryesisht lagështira në rrugë, dhe mospërgatitja e drejtuesve të mjeteve për sezonin e dimrit, pasi kryesisht automjetet janë gjetur të dala nga rruga. Shkaqe të tjera, kanë qenë shpejtësia e lartë, parakalimet e gabuara si dhe përdorimi i alkoolit.

“Brenda 15 marsit…”/ Vaksinimi në Berat, Rama: Pranvera, periudhë vaksinimi intensiv
25/02 14:34
Top News – Veliaj me banorët e Tiranës/ Kriter për të qenë i LSI-së është SPAK-u
25/02 14:29
Top News – Kufizimet mbeten në fuqi/ Ende nuk ka konfirmim për variantet e tjera
25/02 14:29
Situata e covid në Pogradec/ 21 raste në bilancin e fundit
25/02 13:21
Gjirokastër, 70% e testimeve pozitive/ Riienfektohen dy punonjës në burgun e Bëncës
25/02 13:21
Nuk ka masa të reja kufizuese/ Mbetet në fuqi ndalimqarkullimi 20:00-06.00
25/02 13:21
Top News – Vettingu, futet në krizë Gjykata/ Shkarkohet gjyqtarja e Apelit të Tiranës
25/02 13:14
Top News – Meta hap portal në Presidencë/ ‘Denonconi tek unë presionet për zgjedhjet!’
25/02 13:14
Top News – Basha-Nuk do të bëj mrekullira/ ‘Mjafton të bëjmë sa ç’bën Maqedonia’
25/02 13:13
Mbledhje për gjyqtaren e Krujës/ KLGJ mblidhet për procedimin ndaj Enekelejda Hoxhës
25/02 13:08
Vrasje në qendër të Tiranës/ Viktima me tre emra dhe precedentë penalë, u qëllua me silenciator
25/02 13:08
Top News – Vdekja e minatorit në minierë/ Bulqizë, një në pranga, një në pocedim
25/02 12:55
Bulqizë/ Qendra e Kujdesit Shëndetësor jashtë kushteve optimale, çatia pothuajse e shkatërruar
25/02 12:24
Komiteti Teknik i Ekspertëve: Mbeten në fuqi kufizimet aktuale
25/02 12:23
Benet Beci: KESH do të transformojë zonën përreth liqeneve Vau Dejës- Koman, në destinacion turistik
25/02 12:22
Taksistët e Shkodrës në protestë/ Kërkojnë disiplinimin e taksive që punojnë në të zezë
25/02 12:19
Top News – Kush ishte Behar Sofia!/ Nga miku i Dritan Dajtit tek heroina në Turqi
25/02 12:13
Rruga e shembur që prej janarit/ Lezhë-Kallmet, mungon sinjalistika për rrezikun
25/02 12:11
Aksident në Vlorë, makina përplaset me motorin, një i plagosur
25/02 11:46
Top News – Atentat mafioz te ‘Piramida’/ 66 vjeçari mbante tre identitete
25/02 11:12