Tomorr Kokona: Me 110 dollarë, me një fjalor gjermanisht, u arratisa dhe nuk u riktheva me ansamblin në Shqipëri në 1991
11/09/2019 20:00
Frederik Ndoci: “28 vite jashtë atdheut” mall, kujtime, sakrifica, emocion…
07/09/2019 18:34
Ruki Kondaj : Jam e bindur që çdo shqiptar do të dëshironte të kthehej një ditë…
04/09/2019 20:00
Agim Nesho: Diaspora është një urë lidhese për fuqizimin dhe rritjen e autoritetit të Shqipërisë
31/08/2019 17:46
Suela Kacerja : Unë dhe bashkëshortit im italian duam të rikthehemi pas disa vitesh në Shqipëri.
24/08/2019 20:00
Rita Cifligu : Vajta pa dokumenta, me një çante dore në Suedi dhe e vetme me fëmijët
17/08/2019 19:59
Micky Haxhiislami : Japonezët në intervistë pune duan detaje për vendlindjen. Po nuk njohe rrënjët e tua nuk të konsiderojnë. 
10/08/2019 16:19
Idajet Bedini: Me vëllain e plagosur dhe pa ndjenja eca 12 orë deri sa arrita në Greqi.
03/08/2019 20:01
Gentian Toshkezi:Më thonin që në SHBA maksimumi do punosh në piceri. Jeta ime pësoi ndryshim 360 gradë
27/07/2019 20:00
Sezar Jakupi: I ndjekim në Australi mediat shqiptare. Na vjen keq që Shqipëria ka ende krizë politike
20/07/2019 20:00
Artemida Lenz: Në Vjenë ka të huaj të cilët duan të mesojnë shqip
13/07/2019 19:30
Lejdi Ago: Muaji nëntor, së shpejti muaji i trashëgimisë kulturore Shqiptare, Kanada
06/07/2019 20:00
Ervin Gjonaj, emigroi ilegalisht dhe nuk hoqi dore nga pasioni i tij për Tv dhe grupin Metallica
29/06/2019 20:00
Kastriot Berberi, politikani shqiptaro-britanik i zgjedhur me vota të drejtpërdrejta nga populli Britanik
22/06/2019 20:00
Sokol Elqeni: Udhëtova ilegalisht në shtigjet e maleve. S’dija me çfarë do të përballesha në Greqi
15/06/2019 18:13
Rrëfimi I Premtim Dajkos, azili politik në Belgjikë për shkak të kërcënimve në fushatë elektrorale
08/06/2019 20:00
Inisiativa për rikonstruksion e qendrave kulturore pak të njohura të Shqipërisë
01/06/2019 20:00
Ismail Keta, një jetë mes sakrificave të mëdha dhe suksesit
25/05/2019 20:00
Eneja Mushi: Dua që prodhimet shqiptare bio të jenë në USA & mos hidhen nga fermerët për shkak të mungesës së tregut
18/05/2019 17:40
“E kam gjykuar veten përse emigrova… Diaspora duhet të jetë e bashkuar”
11/05/2019 16:08
“U larguam nga Shqipëria në periudhën e rënies së firmave piramidale. Nuk e mendonim kurrë që nuk do ktheheshim”
04/05/2019 20:00
Diaspora – “Marko Caka, një histori si në filma…”
27/04/2019 15:41
Diaspora – Luan Hallulli: 14 vjeç u largova me skaf drejt Italisë. Familjen e kontaktova pas 7 muajsh
20/04/2019 20:00
Diaspora/ Lutfi Vata, misionari i shkollave shqipe në Londër
13/04/2019 17:31
Diaspora/ Marsela Ceno nisi punë si praktikante në spitalin e Rasttat në Baden, sot është mjeke kirurge
06/04/2019 20:00
Diaspora – Shqiptarja e suksesshme në kompanitë gjigande të telekomunikacionit, sot drejtore në “Orange” France
30/03/2019 15:48
“Diaspora”, rrëfimi i shqiptaro-amerikanit Visar Tasimi
23/03/2019 19:05
Diaspora: Nga azilkërkues, sot në radhët e CDU-së
16/03/2019 20:12
Këngëtari Gëzim Nika rrëfen historinë e tij të emigrimit në Amerikë në vitin 1997
09/03/2019 20:15
Pandeli Majko: Samiti i tretë të organizohet nga organizatat e diasporës. Ky do të ishte suksesi real
09/03/2019 20:00