Me një çantë, dhe 2 panine u nisa i vetëm për të triumfuar tek “Amici di Maria De Filippi”
26/10/2019 20:00

Në emisionin Diaspora rrëfimi i Klajdi Selimit, bashkëpunimi i tij me Maria De Filippin në 2001 në Mediaset tek show "Amici". Si u bë pjesë e Canale 5, dëmtimi dhe operacioni që e fshehu për publikun produksioni gjatë showt. Rekordi si personi më i televotuar në 19 vite në showt Italian. Rracizmi dhe fyerjet nga konkurrentët e tjerë, rebelimi, dhe mos dorëzimi kurrë edhe përpara produksionit dhe profesonistëve. Dikskriminimet dhe krenaria e të qënurit shqiptar, edhe në situata ekstreme kur një nga konkurrentët u shpreh : Nuk prek çarçafët që ka fjet Klajdi... Si arriti deri në finale, dhe përse e zgjodhi publiku 11 javë rresht të parin. Si e kundërshtoi Maria De Filippin në një nga audicionet, dhe si e kujton ditën e parë të audicionit, ku me një çantë dhe 2 panine priste rradhën në Audicion. Klajdi Selimi tregon detaje të pa thëna më parë dhe si e kujton atë periudhë ku fitoi mijra fansa në Itali dhe Shqipëri. Jeta aktuale dhe projektet midis Romës dhe Tiranës. Autore e Diaspora: Ledja Liku

Jam rikthyer për të kontribuar për vendin tim. Të emigroj sërisht opsion jo primar…
03/10 20:00
Fillimet sfiduese, mezi thoja mirëmëngjes në gjermanisht. Diaspora të japë kontribut për vendlindjen
26/09 20:00
Në Shqipëri kam patur padrejtësi gjatë karrierës… Në Montreal kam gjetur ambient shumë profesional
19/09 20:00
U nisa ilegalisht me peshkarexhë në vitin 1992 nga Vlora drejt Italisë për të nisur një jetë të re..
12/09 20:00
Emigrant në 1992, sot në rradhët e partisë CDU në Gjermani. Historia e Besnik Kelmendit.
05/09 20:00
Sfidat e një gruaje shqiptare të sukseshme në Kanada
29/08 20:00
Flautistja e parë shqiptare që sfidoi mentalitetin në 1966.30 vite sfida dhe suksese në Korfuz
22/08 20:00
Përse vendosa të largohem nga Shqipëria. Do të kthehem të jetoj pas disa vitesh në një vend…
15/08 20:00
Nuk kam lejuar kurrë të fyejnë vendlindjen time.Shqipëria me gjithë të metat mbetet oaz frymëzimi
01/08 20:00
Kam kaluar sfida mbijetese në emigrim dhe tani që kam mundësi dua të ndihmoj njerëz në nevojë
25/07 20:00
Nismë nga zemra ime, për vajzën time, dhe për çdo prind që ka fëmijë me autizëm
18/07 20:00
Të gjesh shpirtin binjak në Diasporë. Nisma unike e dy shqiptarëve të lindur në Zvicër
11/07 20:00
Në Amerikë në pension ndryshon jeta totalisht. Rikthimi në Tiranë për të zhvilluar brezin e ri
04/07 20:00
T’ju mësosh fëmijëve gjuhën shqipe në Greqi edhe në karantinë
27/06 20:00
16 vjeç refugjat, sot arkitekt fitues në Angli, si dhe pjesë e komunitetit të arkitekturës botërore
20/06 20:00
Shqiptarja e parë e emëruar në OKB si eksperte e pavarur për të drejtat e njeriut
13/06 20:00
Në Londër fizikisht, mendja dhe zemra mbetën gjithmonë në Kosovë. Tre dekada në emigrim
06/06 20:00
Kuroje pacientin siç do të doje të kuronin ty. Amaneti i Sterjo Spasses dhe nxitja për dituri
30/05 20:00
Kuroje pacientin siç do të doje të kuronin ty. Amaneti i Sterjo Spasses dhe nxitja për dituri
30/05 17:42
Koncerti i parë i Rita Orës me diasporën shqiptare dhe njohja me Ardian Bujupin
23/05 20:00