Top News – ‘Zonat e kuqe’, po vendi i protestës! Policia ka zgjeruar perimetrin e sigurisë
03/12/2022 18:16

Policia e Shtetit ka qenë mjaft e prerë! Nuk do të lejohet asnjë protestues brenda perimetrit të sigurisë të ngritur për mbajtjen e Samitit të BE-së me vendet e Ballkanit Perëndimor. Po aq I prerë ka qenë dhe Kryetari I Partisë Demokratike, Sali Berisha. Protesta masive e opozitës do të mbahet në 6 dhjetor, për t’I demonstruar liderëve të BE-së Shqipërinë e vërtetë sipas tij dhe jo atë që ka vizatuar kryeministri Edi Rama. Mirëpo, Drejtori I Përgjithshëm I Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku dhe Ministri I Brendshëm Bledi Ccucci paralajmëruan se Zona e Kuqe nuk mund të shkelet, përvecc atyre që janë pjesmarrës në Samit, atyre që garantojnë sigurinë dhe gazetarëve. Ndonëse, të dy theksuan faktin se Protesta është një e drejtë kushtetuese dhe nuk do të pengohet përtej perimetrit të sigurisë. Teksa zakonisht protestuesit janë mbledhur përpara Kryeministrisë ashtu si në protestën e fundit të opozitës më 12 nëntor, tani Berisha duhet të mendojë për një vend të ri grumbullimi. Një nga mundësitë është pranë Ministrisë së Brendshme, që sipas masave të njoftuara nga policia, mbetet jashtë perimetrit të sigurisë. Duke pasur parasysh që grumbullimi I protestuesve do të jetë masiv sicc është paralajmëruar nga Berisha, ky I fundit duhet të mendojë për një vend më të madh dhe I vetmi që I përgjigjet kërkesës është “Sheshi Skëndërbej”, edhe ky jashtë perimetrit të sigurisë. Ky është skenari më I mundshëm që përshtatet me atë që ka thënë kryetari I Partisë Demokratike, se protesta do të jetë paqësore. Gjithsesi mbetet për t’u parë nëse do të ketë thyerje të perimetrit nga protestuesit, të cilët janë paralajmëruar se do të arrestohen nëse ndodh kjo gjë.

Top News- Bie me biçikletë në kanal/ Humb jetën 60-vjeçari në Shkodër
05/02 21:08
Top News- Zjarr në Tiranë e Elbasan/ Banorët probleme nga asfiksimi
05/02 21:08
Top Channel/ Zgjedhjet lokale/ PD rrezikon regjistrimin për shkak të gjyqit
05/02 20:05
Top Channel/ Lufta virtuale e Iranit/ Si funksionon “ekosistemi” izraelit i sigurisë kibernetike
05/02 19:57
Top Channel/ Çmimet e perimeve/ Rritja e çmimit të preshit nuk shton fitimet për fermerët
05/02 19:50
Top Channel/ Zhdukja e fëmijëve të huaj/ Në Shqipëri humbën 36 të mitur nga Siria dhe Irani
05/02 19:48
Top Channel/ Përfshihet nga flakët kati i 9 i një pallati pranë Gjykatës në Tiranë,evakuohen banorët
05/02 19:46
Top Channel/ Stuhia “Barbara” paralizon Greqinë,mbyllen akset rrugore që lidhin Athinën me Selanikun
05/02 16:43
Top News – Mjeti del nga rruga dhe coptohet në humnerë/ Katër të plagosur nga aksidenti në Pogradec
05/02 15:56
Top Channel/ Pogradec, makina rrëshqet nga akulli dhe bie 5 metra poshtë rrugës, plagosen pasagjerët
05/02 15:47
Top Channel / Veliaj, për identitetin historik/“Rijetëzuam zonat ikonike të Tiranës”
05/02 15:21
Top Channel / U arrestua për pastrim parash, Alda Klosi shtrohet në spital
05/02 15:07
Top Channel / Protesta e Bërxullit/ Banorët bllokuan për disa minuta rrugën e Rinasit
05/02 15:01
Top News – Dy të shumëkërkuarit kapen në Rinas/ Zbulohen krimet për të cilat akuzoheshin
05/02 14:37
Top News -Alda Klosi shtrohet në spital/ Zyrtarja e financave njihet nesër me masën e sigurisë
05/02 14:02
Top News – “Asnjë leje ndërtimi në zonat historike”/ Veliaj liston hapësirat e rijetëzuara në Tiranë
05/02 13:12
Top Channel/ “Shndërrimi i universiteteve”, sonte në Exclusive
05/02 13:00
Top Channel / Studimet albanologjike/ Miratohet buxheti për kërkimet dhe botimet gjatë 2023
05/02 12:40
Top News – Karvan me klandestinë drejt Malit të Zi/ Kapet i kërkuari, ende në kërkim bashkëpunëtorët
05/02 12:34
Top Channel / Baresha, 80-vjeç ende ruan dhentë /Kolonjë, ndihmon çdo ditë familjen
05/02 12:33