Top News- Zbatimi i marrëveshjeve me Serbinë / Kurti kërkon të niset me gjetjen e të zhdukurve
29/03/2023 15:13

Kryeministri I Kosovës kërkon zbatimin sa më parë dhe në mënyrë të saktë të marrëveshjes së nënshkruar me presidentin serb Aleksandër Vuçiç. Deklaratat erdhi gjatë një komentimi të takimit të planifikuar për tu mbajtur në Bruksel mes 2 kryenegociatorëve për dialogun Kosovë-Serbi. Sipas Kurtit, në tekimin që pritet të mbahet javën e parë të Prillit, kryenegociatorët do të diskutojnë çështjen e zbatimit të marrëveshjes që tashmë është dakordësuar.

Top News – Borrell ultimatum Kosovës: Plotësoni tre kërkesat tona, ose përballuni me pasojat
01/06 22:53
Top News – Kurti-Nuk më ka zgjedhur SHBA por populli!/ Kryeministri rrëfen raportet me ambasadorin
01/06 22:20
Top News – Serbët me simbolet e Wagnerit në Kosovë/ ‘Gjurmët’ ruse mes protestave në Veri
01/06 21:50
Top News – Komandanti i KFOR-it- Ushtarët tanë heronj/ Parandaluan viktima në Kosovë
01/06 21:47
Top News – Kosova drejt zgjedhjeve të reja!/ Kërkesa e papritur e Macron dhe Scholz
01/06 21:38
Top News – Serbia vë ushtrinë në gatishmëri/ Raportet dhe deklaratat nga kufiri me Kosovën
01/06 21:37
Top News – Si e mbron NATO Kosovën!/ Përbërja dhe kompetencat e misionit të KFOR-it
01/06 19:26
Top News – A do të rriten trupat në Bondsteel/ Blinken tregon planin e forcave amerikane
01/06 19:25
Top News – Osmani nuk takohet me Vuçiç!/ Serbia pranon dështimin e bisedimeve në Moldavi
01/06 19:25
Top News – SHBA nuk e bind dot Kurtin!/ Ambasadori kërkon largimin e policisë nga Veriu
01/06 19:24
Top Channel/ Kurti refuzon kërkesën e SHBA! Ambasadori amerikan: S’e binda dot të largojë policinë
01/06 19:24
Top Channel/ Blinken i vendosur, thirrje Kosovës dhe Serbisë: Ndërmerrni hapa të menjëhershëm!
01/06 18:47
Top Channel/ Persona të maskuar sulmojnë dy shqiptarë në Mitrovicën e Veriut
01/06 18:03
Top News- Kurti nuk tërhiqet / ‘Të çlirojmë veriun nga kriminelët, kam mbështetjen e SHBA’
01/06 17:38
Top Channel/ Kurti nuk tërhiqet: Policët do largohen kur të largohen bandat serbe
01/06 15:26
Top Channel/ Jo vetëm faji i Kosovës? Volker: “Perëndimi t`i kundërvihet nacionalizmit serb”!
01/06 11:53
Top Channel/ Mblidhen liderët e BE-së, diskutohet Kosova: Borrell kërkon “përballje” me Vuçiçin!
01/06 11:43
Top News – ‘Të marshojmë drejt veriut të Kosovës!’ Policia bën apel: Injoroni thirrjet në rrjete
01/06 11:39
Top Channel/ Haradinaj: Zgjidhja e situatës, mocion mosbesimi për Qeverinë Kurti
31/05 22:37
Top Channel/Lista Serbe i kërkon KFOR-it që Policia e Kosovës të mos qarkullojë në rrugët e Zveçanit
31/05 22:36