Top News – Ylli i instagramit/ FBI nis hetimet për jetën luksoze
12/07/2020 14:26

Ramon Abbas shpaloste në rrjetet sociale një jetë luksoze me avionë privatë, veshje stilistësh të njohur e makina super të shtrenjta. 2.5 milionë ndjekësit e tij në Instagram e njihnin si Ray Hushpuppi ( Rej Hashpapi), një njeri që merrte helikopterët nga apartamenti në Dubai, dhe shihej vetëm me çanta pazari që mbanin mbishkrimin Gucci, Versace e Fendi. Në mediat sociale, postonte video të vetes duke hedhur në ajër para kesh si të ishin confetti, dhe ndjekësve u thoshte se ishte agjent i pasurive të paluajtshme. Por stili i tij ekstravagant i jetesës tërhoqi vëmendjen e autoriteteve, të cilat zbuluan se ky luks financohej përmes skemave të hakerimit, me të cilat pastroheshin miliona dollarë të vjedhura nga kompani të mëdha në Shtetet e Bashkuara dhe Evropë. Postimet e tij pompoze lanë gjurmë digjitale të provave të cilat, hetuesit i përdorën më pas për ta lidhur me shkeljet që e çuan në pranga.

Top News- Seks, drogë dhe përdhunime në burg/Libri zbulon jetën skandaloze të El Chapo
23/01 16:35
Top News-Raikkonen si Rooney – Shet makinën Ferrari me vlerë 1.8 mln Euro
23/01 16:06
Top News-Beatrix doli nga Big Brother Vip /Donaldi hapet me Egzonën-Sa çudi më duket pa të
22/01 15:16
Top News-Spektakli i sotëm, një finale më vete/Donaldi dhe Beatrix, frikë për largimin nga shtëpia
21/01 17:24
Top News – Adele mund të humbasë zërin e saj/ Këngëtarja habit me deklaratën
20/01 22:41
Top News-Antonela mbështet hapur Beatrix/Deklarata të forta për banorët e Big Brother Vip
20/01 21:45
Top News-Beatrix qan nga frika e eleminimit/E përlotur përqafohet me Monikën dhe Arjolën
20/01 18:31
Top News-Donaldi i frikësuar nga nominimi/ Tregon arsyen pse nuk e shpëtoi Dj Dagz
19/01 21:53
Top News-I mungon Dagz, përlotet Einxhel/‘Nuk jam mësuar pa të në shtëpi, zgjohesha me puthje’
19/01 19:31
Top News-Sherr për të brendshmet/Einxhel përplaset me Donaldin, pastrimi nxit debate
18/01 18:29
Top News-Çfarë do të ndodhë në Big Brother Vip?Surpriza dhe një e papritur e pakëndshme për banorët
18/01 18:06
Top News-Egzona ka ndjenja për Donaldin!/Moderatorja shpërthen në lot nga loja e Beatrix
16/01 19:23
Top News – U tall live’ me Policinë, arrestohet I iru pas videos në TikTok
16/01 13:11
Top News-Dj Dagz dëshiron të dalë nga shtëpia/Çfarë do të ndodhë të martën me të…
15/01 17:03
Top News-Veprimi i Ilirit po bën xhiron e rrjetit/Ja çfarë bëri pas eleminimit të Eltionin
15/01 16:18
Top News-Beniada dhe Iliri ‘si macja me miun’/Gjatë lojës, balerini i kafshon gishtin
14/01 19:16
Top News- Të papriturat sonte në Big Brother Vip/ Çfarë do ndodhë në natën e sotme të spektaklit
14/01 19:15
Top News-Beniada dhe Iliri ‘si macja me miun’/Gjatë lojës, balerini i kafshon gishtin
14/01 14:42
Top News-Donaldi dhe Iliri janë shokë/Deklarata e Monikës shokon banorët
13/01 21:48
Top News-30 profile false në instagram/Për të akuzuar të dashurin, ja çfarë ndodhi
13/01 18:55