Top News – “Wonder Woman”, Gal Gadot në rolin e Kleopatrës
16/10/2020 13:41

Pas Wonder Woman, Gal Gadot vjen me një tjetër rol të jashtëzakonshëm: aktorja izraelite do të zërë vendin qendror në filmin e ri të regjisores Patty Jenkins. Ajo do të interpretojë mbretëreshën legjendarë te Egjipit të Lashtë, Kleopatrën. Sipas revistës “Dealine”, produksioni kolosal do të ketë një kast ku do të mbizotërojnë femrat, dhe padyshim, boshtin e përbën figura e Kleopatrës, një prej grave më të famshme në histori. Ajo do të vijë ashtu sic nuk e kemi parë herë tjetër. Gal Gadot nuk do ta ketë të lehtë megjithatë të portretizojë një figurë për të cilën në ekran, do t`i duhet të rivalizojë interpretimin e jashtëzakonshëm të Elizabeth Taylor. Yllit hollivudian, ai rol i pati sjellë një sukses të jashtëzakonshëm ndërsa filmi vetë mori 9 çmime Oskar. Për vite me radhë, në Hollivud është folur shumë mbi realizimin e një gjiganti të tillë, shpenzimet e të cilit e patën goditur fort shtëpinë kinematografike “20th Century Fox. Per vendin e protagonistes që diskutuar shume Angelina Jolie. Përzgjedhja e bukuroshes Gadot nuk kaloi sakaq pa shkaktuar polemika, me disa zëra që pretendojnë se ky rol duhet t`I kishte shkuar një aktoreje arabe.

Top News – Princesha Geraldine/ Vajza e princit Leka, fotot e para
31/10 09:29
Top News – Filmi i ri i divës/ Sofia Loren rikthehet në ekran
30/10 17:01
Top News – Dhuratë speciale për Kim-in! Kanye i dhuron hologramin e babait të vdekur
30/10 15:11
Top News – Në fshehtësi të plotë, aktorja e famshme i jep fund beqarisë
30/10 14:21
Top News – Këpucët me gishta/ Rihanna, celebrity i parë që i vesh
29/10 23:09
Top News – Brad Pitt sërish single/ Përfundon lidhja me modelen
29/10 14:30
Top News – Kim mbush 40 vjeç/ Feston në një ishull privat
28/10 21:51
Top News – “Dhuratë e karantinës”/ Uma Thurman gjen sërish dashurinë
28/10 15:35
Top News – Propozimi për martesë/ Më në fund, unazë për Gwen Stefani
28/10 15:34
Top News – Rita Ora prezantuese/ MTV Europe Music Awards 2020
27/10 19:47
Top News – I will always love you/ 1 miliardë shikime në youtube
27/10 19:24
Top News – Çfarë ndodhi? Aktores Lily James i del një tjetër skandal flirtimi
27/10 12:18
Top News – Dua Lipa e mërzitur/ Covidi i shtyn turneun europian
23/10 15:31
Top News – Rikthehet Adele/ Këngëtarja, së shpejti në skenë
22/10 21:55
Top News – Claudia Schiffer/ Ikona e modës bëhet Kukull Barbie
22/10 13:23
Top News – Habit këngëtarja/ Kam parë UFO, i panë dhe të tjerë
21/10 22:07
Top News -Plot 1.75 metra! Rapunzeli i jetës reale/ Vajza që për 15 vjet nuk i ka prerë kurrë flokët
21/10 15:27
Top News – Koleksioni i Michael Kors/ New York, prezantimi në një kopsht
19/10 17:43
Top News – Bëhen me djalë/ Arbana Osmani e Eduart Grishaj
19/10 16:41
“Shiko kush luan” rekord të ri /Emisioni arrin në çdo episod mbi një milionë shikime
17/10 15:43