Top News – Vajza sekrete e Putin/ Jetë luksoze e veshje firmato, plasin polemikat
21/01/2021 21:25

Presidenti rus, Vladimir Putin është vënë nën kritika për shkak të jetës luksoze të kryer nga Luiza Rozova, që supozohet se është vajza e tij sekrete e lindur 17 vite më parë nga marrëdhënia e tij me një ish pastruese, Svetlana Krivonogikh. Vajza ka përfunduar në mes të polemikave për shkak të pamjeve që publikon në rrjetet sociale; rroba firmato të markave më të njohura në botë, udhëtime dhe pushime në hotele ekskluzivë. Llogaria e saj është zbuluar nga opozitari Alexei Navalni. Sipas britanikes the Sun, pasi kanë parë faqen e instagramit të vajzës, janë shokuar edhe vetë këshilltarët e Putinit, që këto ditë janë përballur edhe me një tjetër telash, atë të pallatit sekret të carit, një rezidencë mbretërore me 7800 hektarë tokë në brigjet e detit të zi, afër qytezës Gelendzhik. Disa adoleshentë rusë kanë sulmuar Luiza Rozovën edhe për shkak të krizës së koronavirusit, që sipas tyre është keqmenaxhuar nga Putin. Por jo vetëm kaq. Përdoruesit e rrjetit kanë postuar edhe komente të mbushura me sarkazëm si psh: Uau, po shoh një bluzë të paguar me taksat e mia. Sa pensione kushton ajo?” Ose tjetër: “Cfarë thua në shkollë kur të pyesin se cfarë pune bën babai yt?”

Top News – Sërish drama në familjen Kardashian/ Reperi tenton të shes bizhuteritë e Kim
25/02 21:26
Top News – Grabiten 2 qentë e Lady Gagës/ Këngëtarja ofron në këmbim shumën marramendëse
25/02 19:17
Top News – Për`Puthen, Arjani përplaset me Julin/ `Boll spekulove, nuk ke jetuar në shpellë..`
24/02 21:30
Top News – Ana kërkon ta përqafojë/ Riniani e refuzon, çfarë ndodhi në Përputhen
23/02 21:12
Top News – `E verbuar pas menaxherit`/ I vjedh 300 mijë euro, Gina Lollobrigida e mbron
22/02 21:20
Top News – Tani është bërë zyrtare… Kim Kardashian i kërkon divorcin Kanye West
20/02 12:22
Top News – Harry dhe Meghan/ ‘Lamtumira’ përfundimtare me familjen mbretërore
19/02 20:14
Top News – Reperi u arrestua se shau mbretin/ Protestuesit `djegin` Spanjën, dhjetëra në pranga
19/02 17:49
Top News – Personazhet më me influencë/ ‘Time’ rendit Dua Lipën të parën
17/02 23:00
Top News – E akuzuan se u martua për paratë/ Aktorja e famshme, duket qe nuk e njihni tim shoq
17/02 17:50
Top News – Dukesha jep lajmin e ëmbël/ Meghan dhe Harry, në pritje të fëmijës së dytë
15/02 14:16
Top News – `Kalohen vijat e kuqe`/ Zhveshje dhe çmenduri në Për’puthen
12/02 22:02
Top News – `O kafsha`, Atdheu lë studion/ Debat i ashpër në Për’puthen
09/02 22:37
Top News – Grindja mes William dhe Harry/ Eksperti, diana do t`u përplaste kokat të dyve
09/02 21:40
Top News – Dhimbja e modeles për humbjen e fëmijës/ Chrissy Teigen: Peng që nuk i pashë fytyrën
05/02 21:41
Top News – Kush është kush… Park argëtimi apo albumi i Taylor Swift
04/02 22:49
Top News – Rrëfimi i Gigi Hadid/ Solli në jetë fëmijën në fermën e saj, jo në maternitet
04/02 20:31
Top News – Infektohet me Covid Bora Zemani/ Ja kush do e drejtojë për’puthen në mungesë të saj
04/02 20:30
Top News – ‘Unë grabita Kim Kardashian’/ Historia në një libër, rrëfyer nga vetë hajduti
03/02 20:30
Top News – E shpallin të vdekur nga mbidoza/ Reagon këngëtarja e famshme: Jam një fantazmë!
03/02 12:56