Top News – “Ti i ndërron burrat shpesh”/ Këngëtarja kritikon Netflix për “frazën” seksiste
03/03/2021 18:05

Platforma Netflix ka lançuar një film të ri të titulluar “Ginny & Georgia”, një fragment i të cilit ka revoltuar tmerrësisht shumë këngëtaren Taylor Swift. Ajo cfarë ka nxitur debatin ishte një skenë në të cilën personazhet nënë e bijë debatojnë me njëra-tjetrën dhe Ginny i thotë të ëmës: “Ti i ndërron burrat më shpejt se Taylor Swift”. Jeta e trazuar e këngëtares me lidhjet dhe ndarjet e shpeshta është përdorur nga Netlfix , kjo edhe për shkak të popullaritetit të lartë që ka Taylor Swift. Prandaj këngëtarja ka reaguar në Tëitter me një status ironik, duke kritikuar platformën e duke i kujtuar bashkëpunimin e tyre me këngëtaren. “Hey Ginny & Georgia, 2010-a telefonoi dhe kërkon mbrapsht shakanë e saj të mërzitshme, jashtëzakonisht seksiste. Po sikur të ndalojmë së ofenduari gratë që punojnë fort duke mos e përcaktuar një gjë të tillë si për të qeshur. Gjithashtu, Netflix, pas ‘Miss Americana’, nuk të ka hije kjo gjë.” – shkroi Taylor.

Top Channel/ Histori e ndaluar dashurie,Stiljano dhe Ersonelda e tregojnë në Dua të të Bëj të Lumtur
18/04 02:11
Top News – Conor McGregor ‘terrorizon’ fansat/ I mëson djalit të tij të godasë fëmijët e tjerë
13/04 22:02
Top News – Pas shumë vitesh… Ribashkohet çifti i famshëm në Hollywood
10/04 22:53
Top News – President i ardhshëm i SHBA-së! 46% e amerikanëve e mbështesin kandidimin e The Rock
10/04 22:52
Top News – Plas sherri në ‘Për’puthen +40’/ Naumi ofendon me fjalë tepër të rënda lindën
10/04 21:35
Top News – Dua Lipa dhe Elton John bashkë! Ja çfarë i bashkon dy këngëtarët
10/04 01:21
Top News – Vdes papritur legjenda e Hip Hopit/ Truri i kishte humbur çdo funksion prej një jave
09/04 20:21
Top News – Ndodh edhe kjo në Për’puthen/ Murati ‘harron’ Sindin, zhvesh dhe puth Olën
08/04 23:03
Top News – Revoltohen besimtarët myslimanë/ Jay Z vesh bluzë me imazhin e xhamisë në të
08/04 21:46
Top News – Veshi Bella Hadid/ Shqiptarja nominohet për çmimin e Louis Vuitton
07/04 22:44
Top News – Vrasësi i shpëtoi jetën/ Angelina Jolie e kishte paguar ta ekzekutonte
05/04 19:22
Top News – Artisti i njohur shqiptar/ Stanaj, këngë për Demi Lovaton e Ariana Granden
03/04 18:23
Top News – Tatuazh me inicialet e Rita Orës/ Këngëtarja befasohet nga fansja e saj
03/04 18:21
Top News – Mbidoza desh i mori jetën/ Këngëtarja rikrijon historinë në videoklipin e ri
03/04 18:20
Top News – Dua Lipa makinë parash në pandemi/ Këngëtarja arrin të grumbullojë mbi 23 milion euro
03/04 18:19
Top News – ‘Nuk ndalin debatet në Për’puthen’/ Sara shpërthen në akuza ndaj princit dhe jaseminës
02/04 22:21
Top News – Sërish në gjyq me babain e saj/ Këngëtarja sakrifikon pasurinë për të fituar lirinë
02/04 20:10
“She’s On Top” hap audicionet/ Nis përzgjidhen e vajzave nga produksioni i “E Diell” në Top Channel
02/04 20:02
Top News – ‘Duam shumë fëmijë’/ Modelja e famshme rrëfen planet pas abortit
02/04 18:19
Top News – Motrat e Kim Kardashian në telashe/ Përndjekësi i Kendall nuk lë të qetë as Kylien
02/04 18:01