Top News – Sulm me armë zjarri në Suedi/ 3 të plagosur rëndë nga të shtënat në mes të ditës
03/08/2021 22:39

Një sulm me armë zjarri ka ndodhur në një qytet të Suedisë në mes të ditës. Tre persona, përfshirë një grua në të 60-at, janë plagosur rëndë nga të shtënat në. Një operacion i madh policor është duke u zhvilluar në Kristianstad pasi breshëri të shtënash janë dëgjuar në orën 3:40 të pasdites. Policia tha se tre persona janë shtruar në spital me plagë të shkaktuara nga armë zjarri pasi ambulancat shkuan në vendngjarje, dhe janë në gjendje ‘të rëndë’. Tre personat e plagosur janë dy burra tek të 20-at dhe të 30-at, dhe një grua tek të 60-at. Të shtënat kanë ndodhur në qytetin e Kristianstad pranë një qendre tregtare. Të tre personat e plagosur janë dërguar në spital për të marrë ndihmë mjekësore, ndërkohë që në vendngjarje ambulancat kanë shkuar për të marrë të lënduarit e tjerë. Një zëdhënës i policisë lokale, tha se nuk është ende e qartë se sa persona janë plagosur.

Top Channel/ Greqia nuk gjen qetësi, vatër e madhe zjarri në periferi të Athinës
21/09 02:36
Top News – Të mbrohemi nga moti ekstrem/ Mesdheu bashkohet kundër katastrofave natyrore
20/09 21:33
Top Channel/ Greqia nis zhvendosjen e emigrantëve drejt ‘kampit të mbyllur’
20/09 21:01
Top Channel/ Gara e famshme e gamileve nis në festivalin saharian në Niger
20/09 21:00
Top Channel/ Pamje të shpërthimit vullkanik në ishullin spanjoll të Atlantikut
20/09 20:59
Top Channel/ Macron i kërkon ndjesë Algjerisë për braktisjen e luftëtarëve Harki
20/09 20:58
Top News – 6 viktima në universitet/ Çmenduri në Rusi, studenti hap zjarr në kampus
20/09 20:46
Top News-SHBA heq kufizimet për Europën/Të vaksinuarit do të udhëtojnë lirshëm
20/09 19:14
Top News- Keqtrajtohet nga bashkëshorti Hailey Bieber tregon anën e saj të historisë
20/09 17:29
Top News-Shqetësimi i gazetares për botën/Shoh paaftësi të njerëzve për të komunikuar’
20/09 17:24
Top News-Pasi pranoi se janë bashkë/Rita Ora flet për herë të parë për lidhjen e saj
20/09 17:22
Top News-E pranon më në fund/Adele zyrtarizon lidhjen me agjentin sportiv
20/09 17:19
Top Channel/ Kërcënoi me vdekje ambasadorin amerikan, 10 muaj burg burrit në Prishtinë!
20/09 17:14
Top Channel/ Çmimet Emmy: Triumfon “The Crown” dhe “Mbretëresha e shahut”: aktorja nuk mban lotët!
20/09 17:04
Top Channel/ vaksina dhe për fëmijët 5 deri në 11 vjeç, Pfizer kërkon dritën jeshile!
20/09 17:03
Top Channel/Kanceri, arritje e jashtëzakonshme: disa pacientë mund të shërohen për një javë!
20/09 15:48
Top Channel/ Me bazuka në krah, pedalojnë në liqen: argëtimi qesharak i talebanëve!
20/09 15:42
Top News – Ditë pa makina në Paris / Banorët ‘derdhen’ në Champs-Elysees
20/09 15:17
Top News – Pfizer jep ‘ok’-in / Funksionon edhe tek fëmijët 5-11 vjeç
20/09 15:11
Top Neës – Dy burra për një grua… / Finlanda rurale përballë eksodit të të rejave
20/09 15:08