Top News-Ronaldo mund sërish Messin/ Do te jetë futbollisti më i paguar sipas ‘Forbes’
22/09/2021 15:23

Sfida e përjetshme mes dy yjeve të futbollit cristiano Ronaldo dhe messit është edhe në aspektin financiar. Revista prestigjioze amerikane 'Forbes' ka perpiluar klasifikimin e pasanikëve të futbollit, një klasifikim që ka pësuar një ndryshim përsa i përket kreut. Është pikërisht Cristiano Ronaldo që merr kurorën si futbollisti më i paguar në botë, kjo falë lamtumirës së tij nga Juventusi. Sipas kësaj reviste, përpara se të plotësoheshin 24 orët e lajmit për kalimin e 36 vjecarit nga Torino te Manchester United, merchandising i sulmuesit u bë më i shituri në ëebsite 'Fanatics' duke lënë pas shitjet e markës së lojtarëve të tjerë që kanë ndryshuar skuadër mes të cilëve Tom Brady në NFL në 2020, Lebron James në NBA neë 2018 dhe Bryce Harper në MLB në 2019

Top News-Lojtari i Bajernit dënohet me burg/Lucas Hernandez përfundon pas hekurave në Spanjë
14/10 14:32
Top News-Ndëshkohen banorët e ‘Big Brother’/Shkelën rregullat, ja dënimi që do të kryejnë
13/10 14:55
Top News-5 banorë kalojnë në nominim/Ja çfarë ndodhi në Big Brother Vip…
13/10 14:42
Top News – Dyndje njerëzish në pikat e DIGITALB / BBV ‘Mbërthen’ shqiptarët para ekranit
12/10 17:01
Top News – 10 vite pas vdekjes… / Fustanet e Amy Winehouse dalin në ankand
12/10 13:33
Top News-Duan të bëjnë një tatuazh të njëjtë/Çfarë po ndodh mes Semit dhe Donaldit
11/10 10:33
Top News-Ilir Shaqiri i thotë të gjitha/‘Kam tradhëtuar gruan, rrezikoja të humbisja familjen’
11/10 10:32
Top News – Lamtumira me 007-ën / Një yll për Daniel Craig në Hollivud
07/10 14:07
Top Channel/ Filloi Big Brother VIP! Prezantohen banorët VIP të shtëpisë më të famshme
06/10 12:41
Top News-Fillon më në fund ‘Big Brother Vip’/Brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri
05/10 23:00
Top News-‘Babai më ka dhunuar që 5 vjeç’/Trondit Juli me rrëfimin e tij në Përputhen
05/10 22:22
Top News-Nga Shakira te Claudia Schiffer/Si i fshehin të famshmit paratë
05/10 16:18
Top News- Ibra feston 40 vjetorin/ I bën vetes dhuratë një ‘Ferrari SF90 Stradale’
04/10 15:58
Top Channel/ Të martën nis Big Brother VIP! Reality show më i madh shqiptar, në orën 21:00
04/10 15:58
Top News- U tha se janë bashkë/ E vërteta e lidhjes së Angelina Jolie me the Weeknd
30/09 20:48
Top News- ‘Ishte dashuri me shikim të parë’/ Diletta Leotta flet për ndarjen nga aktori turk
30/09 20:45
Top News-Më në fund e lire/ Britney Spears shpërthen në lot kur dëgjon vendimin
30/09 20:44
Top News- Në krye të të gjithëve!/Mozzik dhe Loredana shfaqen në ‘Billboard’
30/09 20:43
Top Channel/ Konfirmoi ndarjen para pak ditësh, Loredana rikthehet sërish me Mozzik?
30/09 18:09
Top News-Befason nëna e Ronaldos /Nuk dëshiron që djali i saj të martohet me Georginën
30/09 16:35