Top News – Reputacioni në rrezik për vathët/ Meghan Markle, skandali po bën xhiron e botës
05/03/2021 21:17

Intervista e Dukeshës së Sassex, Meghan Markëll, për “Oprah” u komplimentua gjërësisht nga i gjithë opinioni publik, duke qenë se u dha imazhi i një familje perfekt dhe tepër të përkushtuar. Sytë e gjithë botës ishin mbi to, prandaj nuk u harrua të përmendej as detaji që kishte të bënte më vathët e Megan. Diskutimet dhe kritikat nisën për shkak se këto vathë ishin një dhuratë martese nga Mohammed bin Salman, princi i Arabisë Saudite, i cili sipas inteligjencës amerikane personalisht miratoi vrasjen e gazetarit Jamal Khashaggi në tetor 2018. Princi i dhuroi vathët Mbretëreshës Elizabeth gjatë një vizite tre-ditore në Londër në mars 2018, dy muaj para dasmës së Harry-t dhe Meghan më 19 maj. Pra, ato ishin pronë e koleksionit të gjerë të bizhuterive të Kurorës, por përderisa Megan ka hequr dorë nga rrethi mbretëror atëherë vathët nuk i përkasin më asaj. Edhe pse Meghan nuk arriti të takohej me bin Salman pasi nuk ishte e pranishme në darkën e diplomimit të 7 marsit ku u ofruan vathët, përsëri repputacioni i Megan u vendos në rrezik. Avokatët e saj insistojnë që, gjatë darkës zyrtare në Fixhi, ajo nuk e dinte që princi ishte i përfshirë në vrasjen e Khashoggi. “Këto akuza të mëparshme ishin shtrembëruar nga media britanike me qëllim për të minuar Dukeshën pak para intervistës në të cilën ajo dhe Duka do të flasin hapur dhe sinqerisht për përvojën e tyre në vitet e fundit.” deklaroi një zëdhënës i Dukeshës së Sassex, Meghan Markëll.

Top News – Conor McGregor ‘terrorizon’ fansat/ I mëson djalit të tij të godasë fëmijët e tjerë
13/04 22:02
Top News – Pas shumë vitesh… Ribashkohet çifti i famshëm në Hollywood
10/04 22:53
Top News – President i ardhshëm i SHBA-së! 46% e amerikanëve e mbështesin kandidimin e The Rock
10/04 22:52
Top News – Plas sherri në ‘Për’puthen +40’/ Naumi ofendon me fjalë tepër të rënda lindën
10/04 21:35
Top News – Dua Lipa dhe Elton John bashkë! Ja çfarë i bashkon dy këngëtarët
10/04 01:21
Top News – Vdes papritur legjenda e Hip Hopit/ Truri i kishte humbur çdo funksion prej një jave
09/04 20:21
Top News – Ndodh edhe kjo në Për’puthen/ Murati ‘harron’ Sindin, zhvesh dhe puth Olën
08/04 23:03
Top News – Revoltohen besimtarët myslimanë/ Jay Z vesh bluzë me imazhin e xhamisë në të
08/04 21:46
Top News – Veshi Bella Hadid/ Shqiptarja nominohet për çmimin e Louis Vuitton
07/04 22:44
Top News – Vrasësi i shpëtoi jetën/ Angelina Jolie e kishte paguar ta ekzekutonte
05/04 19:22
Top News – Artisti i njohur shqiptar/ Stanaj, këngë për Demi Lovaton e Ariana Granden
03/04 18:23
Top News – Tatuazh me inicialet e Rita Orës/ Këngëtarja befasohet nga fansja e saj
03/04 18:21
Top News – Mbidoza desh i mori jetën/ Këngëtarja rikrijon historinë në videoklipin e ri
03/04 18:20
Top News – Dua Lipa makinë parash në pandemi/ Këngëtarja arrin të grumbullojë mbi 23 milion euro
03/04 18:19
Top News – ‘Nuk ndalin debatet në Për’puthen’/ Sara shpërthen në akuza ndaj princit dhe jaseminës
02/04 22:21
Top News – Sërish në gjyq me babain e saj/ Këngëtarja sakrifikon pasurinë për të fituar lirinë
02/04 20:10
“She’s On Top” hap audicionet/ Nis përzgjidhen e vajzave nga produksioni i “E Diell” në Top Channel
02/04 20:02
Top News – ‘Duam shumë fëmijë’/ Modelja e famshme rrëfen planet pas abortit
02/04 18:19
Top News – Motrat e Kim Kardashian në telashe/ Përndjekësi i Kendall nuk lë të qetë as Kylien
02/04 18:01
Top News – Së shpejti prindër të një vajze/ Meghan Markle planifikon lindjen në shtëpi
31/03 17:49