Top News – Osmani i kërkon dorëheqjen/ Shefja e KQZ-së, Valdete Daka refuzon…
14/06/2021 16:43

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu i ka kërkuar kryetares së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, që të ofrojë dorëheqje nga pozita e saj dhe në këmbim do t'i ofrojë asaj mirënjohje publike, i ka thënë Radios Evropa e Lirë një burim i afërt me çështjen. Por, sipas këtij burimi, Daka e ka refuzuar dorëheqjen. “Presidentja Osmani, në këmbim të dorëheqjes, kryetares së KQZ-së, Daka, i ofroi mirënjohje publikisht për punën e saj. Kryetarja e KQZ-së e refuzoi duke i thënë se e ka kryer detyrën në përputhje me Kushtetutën e Republikës së Kosovës”, ka thënë burimi për REL-in. Kryetarja Daka dhe zyra e saj nuk kanë qenë të gatshëm të deklarohen lidhur me këtë çështje. As zyra e Presidentes Osmani nuk e ka konfirmuar dhe as mohuar informacionin. Gjyqtarja e Gjykatës Supreme, Valdete Daka e udhëheq Komisionin Qendror të Zgjedhjeve që nga qershori i vitit 2010.

Top News – Ringrihet turizmi në vend/ Shifra optimiste, më shumë pushues nga Kosova
24/07 16:14
Top Channel/Kosovë, kërkohet vaksinim derë më derë. Komunitetet rome e egjiptiane refuzojnë vaksinën
24/07 15:17
Top News – Medalja e parë për Kosovën/ Distria krasniqi niset drejt finales në Tokyo 2020
24/07 14:24
Top News – ‘Kosova sfidohet nga Serbia’/ Kusari-Lila-Bisedimet në Bruksel nuk janë të lehta
22/07 14:00
Top News – Kadri Veseli në Hagë/ Avokati kërkon lirim dhe pafajësi, prokurorja hesht
21/07 19:42
Top Channel/ Kosovë, vaksinohen të rinjtë/ Shumica e duan për të mbrojtur familjarët
21/07 19:34
Top News-Shifra të frikshme!/ Kosovë, 89 aksidente rrugore në 24 orët e fundit
20/07 15:42
Top Channel/ Festa i kushtohet familjes/ Myftiu Tërnava: Martesa vetëm mes një burri dhe gruaje
20/07 12:10
Top News – Takim pa asnjë pajtim… Lajçak: Suksesi i vetëm, dialogu do vazhdojë
19/07 21:48
Top News – Kthehen 11 vetë nga Siria/ Kosovë, tani nis sfida e riintegrimit
19/07 21:18
Top Channel/Shiu përmbyti Prishtinën/Banorët thonë se me këtë situatë përballen sa herë që ka reshje
19/07 19:49
Top News – 23 vjet nga masakra e Rahovecit/ 150 njerëz të pafajshëm, u vranë nga forcat serbe
19/07 15:16
Top Channel/ Kosova kthen 11 fëmijë nga Siria/ Operacion Maqedonia e Belgjika, Shqipëria vijon punën
18/07 19:37
Top News – Me dy filma në festivalin e Kanës/Kurti-përfaqësim dinjitoz artistëve të Kosovës
18/07 15:57
Top Channel/ Kosovë, fermerët prodhuan më pak/ Ekspertët fajësojnë temperaturat shumë të larta
17/07 19:47
Top News – Helmimi i qytetarëve në Deçan/ Të dyshuar 2 serbë, prokuroria nis hetimin
17/07 19:14
Top News – ‘Më shpëtoi Interpol’/ Miss Kosova rrëfen detaje nga trafikimi i saj
17/07 15:49
Top News – Helmimi masiv nga uji në Deçan/ Arrestohet zyrtari, nuk punonin kamerat e sigurisë
17/07 14:36
Top News-Helmohet Ramush Hardinaj/ Shkoi për vizitë në Deçan bashkë me familjen
16/07 13:16
Top Channel/ Zbulohet kush helmoi në Deçan! Depot e ujit përmbajnë bakterin e-coli
16/07 13:03