Top News – “Made in America’/ Jay-Z anulon koncertin e përvitshme
02/07/2020 19:59

“Made in America” nuk do të mbahet këtë vit dhe këtë e kanë bërë të ditur përfaqësues të Jay-Z. Festivali i përvitshëm i organizuar nga kompania e reperit të famshëm, “Live Nation” që në 2012-ën, është anuluar për shkak të pandemisë së koronavirusit, por jo vetëm. “2020-ta është një vit si asnjë tjetër.Po kalojmë një moment shumë të rëndësishëm në historinë e vendit tonë. Të gjithë bashkë po luftojmë pandemi paralele, Covid-19, racizëm sistematik dhe dhunë policore. Tani është koha të mbrojmë shëndetin e artistëve tanë, fansave, partnerëve dhe komunitetit, si dhe të fokusohemi në mbështetjen tonë për organizatat dhe individët që luftojnë për drejtësinë sociale e barazinë në vend,” njoftojnë organizuesit përmes një postimi në Twitter.

Top News – Dua Lipa-Miley Cyrus/ Kosovarja duet me super yllin?
07/08 19:15
Top News – Michelle Obama: Vuaj nga depresioni i lehtë
06/08 15:07
Top News – Dikur “mbretëreshë” e Instagramit, Selena Gomez rikthehet në rrjetin social
30/07 19:20
Neymar, mashkull që fuqizon femrat?! Futbollisti në kopertinën e “Harper’s BAZAAR” me të dashurën
29/07 23:27
Top News – Rikthehet Era Istrefi, bashkëpunim me Butën
28/07 21:35
Top News – Tom Hanks dhe Rita Wilson bëhen zyrtarisht qytetarë të Greqisë
28/07 14:16
Top News – Fitoi dy çmime ‘Oscar’/ Ndërron jetë në moshën 104 vjeçare
26/07 22:35
Top News – Detaje nga gjyqi i Deep/ Ish-bashkshortja rrihte motrën
24/07 21:59
Top News – Frymëzim në izolim/ Taylor Swift sjell albumin e ri
23/07 20:43
Top News – Zyrtarizuan lidhjen/ Arilena nis pushimet me të dashurin
23/07 20:31
Top News – Fejohet Demi Lovato/ Dashuria e lindur në karantinë
23/07 16:58
Top News – Çifti i ri në showbiz/ Capital T e Adrola Dushi së bashku
23/07 16:00
Top News – Befason Kaney West/ Çfarë thotë për Kime dhe Jackson
22/07 16:49
Top News – Bën testin e covid/ Modelja filmon gjithë proçesin
22/07 16:47
Top News – Joshëse me të bardha/ Ronela Hajati në këngën për Tiranën
21/07 19:27
Top News – Gjyqi i Johnny Depp/ Gruaja pranon se e goditi me grusht
21/07 19:24
Top News – West akuza Kardashian/ “Tentoi të më mbylle në psikiatri”
21/07 16:48
Top News – Dua Lipa nxeh serbët/ “Autoktonët” në hartën e Apple-it
21/07 12:46
Top News – Motrat ‘albine’ me 12 vjet diferencë emocionojnë internetin me fotot e tyre
21/07 11:49
Top News – Surpriza e Nicki Minaj/ Shtatzënë me fëmijën e parë!
20/07 20:20