Lajmi i fundit
Koronavirusi në Shqipëri/ 124 raste të reja, 4 humbje jete dhe 41 të shëruar në 24 orët e fundit
Top News – Kontratë me “Sony Music”/ Tayna bën hapin e madh në karrierë
09/07/2020 18:04

Që pas publikimit të bashkëpunimit me Don Phenom, “Columbiana”, verën e vitit 2018, sukseset për Taynën nuk kanë ndaluar kurrë. Këngët pasuese si “Shqipe”, “Fake”, “Doruntina”, “Caliente”, e shumë të tjera, përveçse u kthyen menjëherë në hite, videoklipet e tyre kanë grumbulluar miliona klikime në Youtube. Por duket se ky ka qenë vetëm fillimi për reperen kosovare. Sot, Tayna ka lajmëruar “hapin e saj të madh” në karrierë, nënshkrimin e kontratës me “Sony Music”, me bazë në Gjermani. Përmes një postimi në Instagram, këngëtarja shkruan: “Jam shumë e lumtur që rash dakort të punoj me “Sony Music”. Pas diskutimeve intensive, kemi vendosur që së bashku mund të hedhim hapin e madh, në mënyrë që të vazhdoj të zhvillohem artistikisht dhe të fokusohem tërësisht te muzika”. Më parë, Tayna menaxhohej nga “Friends Entertainment” dhe këngët e saj prodhoheshin nga “Cricket Music”.

Top News – Gëzuar ditën “mjau mjau”/ Një ditë për kafshët lozonjare
08/08 14:46
Top News – Dua Lipa-Miley Cyrus/ Kosovarja duet me super yllin?
07/08 19:15
Top News – Michelle Obama: Vuaj nga depresioni i lehtë
06/08 15:07
Top News – Dikur “mbretëreshë” e Instagramit, Selena Gomez rikthehet në rrjetin social
30/07 19:20
Neymar, mashkull që fuqizon femrat?! Futbollisti në kopertinën e “Harper’s BAZAAR” me të dashurën
29/07 23:27
Top News – Rikthehet Era Istrefi, bashkëpunim me Butën
28/07 21:35
Top News – Tom Hanks dhe Rita Wilson bëhen zyrtarisht qytetarë të Greqisë
28/07 14:16
Top News – Fitoi dy çmime ‘Oscar’/ Ndërron jetë në moshën 104 vjeçare
26/07 22:35
Top News – Detaje nga gjyqi i Deep/ Ish-bashkshortja rrihte motrën
24/07 21:59
Top News – Frymëzim në izolim/ Taylor Swift sjell albumin e ri
23/07 20:43
Top News – Zyrtarizuan lidhjen/ Arilena nis pushimet me të dashurin
23/07 20:31
Top News – Fejohet Demi Lovato/ Dashuria e lindur në karantinë
23/07 16:58
Top News – Çifti i ri në showbiz/ Capital T e Adrola Dushi së bashku
23/07 16:00
Top News – Befason Kaney West/ Çfarë thotë për Kime dhe Jackson
22/07 16:49
Top News – Bën testin e covid/ Modelja filmon gjithë proçesin
22/07 16:47
Top News – Joshëse me të bardha/ Ronela Hajati në këngën për Tiranën
21/07 19:27
Top News – Gjyqi i Johnny Depp/ Gruaja pranon se e goditi me grusht
21/07 19:24
Top News – West akuza Kardashian/ “Tentoi të më mbylle në psikiatri”
21/07 16:48
Top News – Dua Lipa nxeh serbët/ “Autoktonët” në hartën e Apple-it
21/07 12:46
Top News – Motrat ‘albine’ me 12 vjet diferencë emocionojnë internetin me fotot e tyre
21/07 11:49