Top News – Irina Shayk mbushi 35 vjeçe/ Modelja që erdhi nga varfëria e skajshme
08/01/2021 13:53

Ajo është një nga modelet më të kërkuara dhe një fytyrat më të bukura në botë. Por jo vetëm kaq. Një nga më të ndjekurat dhe të fotografuara dhe përsa i përket jetës dhe historive të dashurisë. Me pak fjalë një nga më të dashurat për faqet e kronikës rozë. Supermodelja ruse vjen nga një fëmijëri shumë e vështire. E rritur mes varfërisë dhe mjerimit shumë herë ajo ka rrëfyer se i është dashur të bëjë sakrifica të mëdha për të arritur aty ku është tani. “Ndihmoja nënën time për të bërë punët në kopshtin e shtëpisë. Më pas kam filluar të punoi si modele dhe jetoja vetëm me 40 euro në javë. Dhe falë asaj që kam kaluar, kam kuptuar se asgjë nuk fitohet kollaj, ” thote ajo. Mbi këto parime ka vendosur të rrisë dhe vajzën e saj të vogël 3 vjeçare Lea-n, frut i marrëdhënies dhe dashurisë me aktorin Bradley Cooper. “Familja ime ishte e varfër, megjithatë e ndjeja që fati im ishte diku tjetër, rrefen modelja që në fakt, nuk gabohej. Irina lindi në një fshat të humbur të Rusisë, me baba minator dhe nënën, mësuese pianoje. Në moshën 14 vjecare e humbit të atin për shkak të pneumonisë dhe u transferua në Celjabinks ku ndoqi studimet për marketing dhe më pas shkollën për estetikë së bashku me të motrën. Irina rrëfen se kishte dashur të bëhej gazetare, por fati kishte rezervuar dicka tjetër për të. Pasi u pikas nga një agjensi modeling, një fushë kjo, ku sot është absolutisht një nga më të mirat.

Top News – Drama e radhës në Për’puthen/ Surprizat që shkaktuan zemërim në studio
05/03 22:13
Top News – Sekreti prej muajsh i modeles/ Si rrallëherë publikon foton e të bijës
05/03 21:17
Top News – Reputacioni në rrezik për vathët/ Meghan Markle, skandali po bën xhiron e botës
05/03 21:17
Top News – Nga ‘Jolene’ në ‘Vaksinë’… Dolly Parton merr dozën, ndryshon tekstin e këngës
03/03 21:01
Top News – Hollywood në zi/ Ndërron jetë aktori i njohur amerikan
03/03 19:05
Top News – “Asgjë nuk është ashtu siç duket”/ Bella Hadid rrëfen prapaskenat e jetës së saj
03/03 19:02
Top News – Mahnitëse si gjithmonë/ Rita Ora befason fansat me performancën e saj joshëse
03/03 19:00
Top News – Bye Bye Hollywood/ Aktori Will Smith dëshiron t’i futet politikës
03/03 18:13
Top News – Meghan fiton gjyqin kundër mediave/ Merr plot 521,000 euro dëmshpërblim
03/03 18:12
Top News – E ka mbajtur të bijën larg medias/ Ja detaji që rrëmbeu vëmendjen e të gjithëve
03/03 18:07
Top News – Britney Spears gjen qetësinë/ Publikon foton e rradhë krah fëmijëve adoleshent
03/03 18:06
Top News – “Ti i ndërron burrat shpesh”/ Këngëtarja kritikon Netflix për “frazën” seksiste
03/03 18:05
Top News – U ndoq nga 157 mijë persona në Youtube/ ‘Përputhen prime’ rekord shikueshmërie live
02/03 21:16
Top News – Blerimi braktis Ledianën/ Bëhet xheloz, nuk duron dot komentet për …
02/03 01:03
Top News – Aktorja më e mirë jo protagoniste/ Jodie Foster merr ‘Golden Globe’ në pizhama
01/03 21:04
Top News – Halle Berry të le pa frymë/ 54 vjeçarja mahnit me trupin e saj të tonifikuar
01/03 17:51
Top News – Jessie J harron Channing Tatum/ Nis romancë e re
01/03 17:45
Top News – Kështu ndodh kur je i famshëm/ Gjenden qentë e Lady Gaga, angazhohet vetë FBI-ja
27/02 15:31
Top News – “Për herë të parë bashkë ‘nuset’ e Mevlanit”/ Ledjana dhe Antonela kundër Mevlanit
26/02 20:06
Top News – Ti futesh fshehtas në dhoma zhveshjeje/ Xhelozia fut në sherr Sarën dhe Jasminen
26/02 20:04