Top News – Individët me të ardhura mbi 2 mln lekë/ Tatimet njoftim për plotësimin e formularit
14/05/2021 16:37

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka publikuar një njoftim se për të gjithë rezidentët ose jo, që fitojnë të ardhura mbi 2 mln lekë në muaj, se duhet të plotësojnë formularin e Deklaratave Individuale Vjetore të të Ardhurave . Sipas Drejtorisë së Tatimeve, personat e sipërpërmendur që gjatë vitit 2020 kanë realizuar të ardhura, nga të gjitha burimet, brenda dhe jashtë Shqipërisë, në shumën 2 mln Lekë e më tepër, do t’I deklarojnë në formularin e posaçëm. Gjithashtu, detyrimin për dorëzimin e formularit e kanë gjithashtu edhe individët jo rezidentë, të cilët realizojnë të ardhura të tatueshme, që janë siguruar gjatë aktivitetit në Shqipëri, në shumën e mbi 2 milionë lekëve. Deklaratën Individuale Vjetore të të Ardhurave për vitin 2020 duhet ta plotësojnë, pavarësisht se totali i të ardhurave të tyre gjatë këtij viti kalendarik është nën 2mln Lekë, edhe individët të cilët kanë qenë të punësuar në më shumë se 1 punëdhënës. Deklarimi i këtyre të ardhurave personale do të kryhet online.

Top Channel/ Stuhi breshëri në Elbasan, dëmtohen të mbjellat në fshatin Muçan
19/06 02:05
Top Channel/ Aksident i rëndë në Pogradec, makina përplas fëmijën 11 vjeç
19/06 02:02
Top News – Zhgënjim edhe në gjuhën e huaj/ Maturantët rezultate të dobëta në provim
19/06 00:40
Top News – Sherri i çiftit që solli vrasjen fatale/ Dëshmia e pilotit zbulon dinamikën e krimit
18/06 22:18
Top News – U akuza për vrasjen në ish Bllok/ Ish komandoja Merviol Bilo dënohet me shërbim prove
18/06 22:11
Top News – ‘Parku helen’ në Farkë/ Përurohet nga homologët Veliaj dhe Bakoyannis8xeVP5Km1dg
18/06 22:04
Top News – Firma e pastrimit humb tenderin/ Heq koshat, fshati plug mbulohet nga plehrat
18/06 21:56
Top News – Pas komenteve në rrjetet sociale/ Yuri Kim takon të riun që e quajti kineze
18/06 19:59
Top Channel/ Një ditë ndryshe për të moshuarit/ AZHBR u tregon agrobizneset e reja
18/06 19:48
Top News – Shembet hoteli në Manastir/ Ishte ndërtim pa leje, IKMT e hedh në tokë
18/06 19:38
Top Channel/ Greqia lejon shqiptarët për turizëm/Mund të kalojnë & me certifikatën jeshile vaksinimi
18/06 19:37
Top Channel/ Vaksinë fëmijëve para shtatorit/Komiteti imunizimit pritet të marrë vendimin së shpejti
18/06 19:36
Top Channel/ Kapen 300 kg kokainë në Durrës/ Droga ishte fshehur në kamionin nga Maqedonia e Veriut
18/06 19:35
Top Channel/ Samiti për Ballkanin në Vjenës/ Shqipëria u përfaqësua nga Ministrja Balluku
18/06 19:05
Top News – 300 kg kokainë në portin e Durrësit/ Arrestohet shoferi i kamionit nga Maqedonia
18/06 18:56
Top Channel/ Erion Veliaj dhe Kostas Bakoyannis përurojnë Parkun Helen në liqenin e Farkës
18/06 18:01
Top News – Blindohet kufiri dhe rrugëkalimet/ Marrëveshje e re mes Shqipërisë e Kosovës
18/06 18:01
Top News – Kriteret për të udhëtuar në Gjermani/ Këshillat që nisin nga Rinasi deri në destinacion
18/06 17:59
Top Channel/ Kapet 300 kg lëndë e dyshuar kokainë në Portin e Durrësit, si u zbulua droga në kamion
18/06 17:55
Top Channel/ Pamjet nga aksioni, hoteli në gjirin e Manastirit kthehet në gërmadhë
18/06 16:30