Top News – Incidenti në pistën e skive/ Pas 7 vitesh, Gwyneth Paltrow shpallet e pafajshme
31/03/2023 15:30

Juria e Utah vendosi të shpallë të pafajshme aktoren fituese të çmimit Oskar, Gwyneth Paltrow, duke e cilësuar atë jo fajtore për dëmtimet që i shkaktoi një mjeku në pension, gjatë përplasjes në pistën e skive në një resort në Park City, në vitin 2016. Mjeku Terry Sanderson pësoi lëndime të shumta nga përplasja, si dëmtim të shikimit për disa vite, por edhe 4 brinjë të thyera e dëmtim traumatik të trurit. Në një gjyq civil, mjeku kërkoi një dëmshpërblim prej 300 mijë dollarësh nga aktorja 50-vjeçare. Në përfundim të gjyqit, nga ku aktorja fitoi vetëm 1 dollar, në shenjë simbolike sipas saj, pasi kaq do të mjaftonte për të pastruar jo vetëm ndërgjegjen nga incidenti i 7 viteve më parë, por edhe për të pastruar imazhin e saj publik, Paltrow iu afrua mjekut në sallën e gjyqit, për t’i përshpëritur diçka në konfidencë dhe ai dëgjohet në fund të thotë: “Faleminderit”. Gjyqi i aktores ishte publik, pasi u transmetua deri në fund live në televizionet amerikane, me dëshirën e kësaj të fundit.

Top News– Gruaja me gjoksin më të madh/ Katie Price nuk ndalet, planifikon operacionin plastic të 17
08/06 23:30
Top News – ‘Veshje nga dollapi i burrit’/ Hailey Biber duket mahnitëse edhe me rrobat e Justin
08/06 10:23
Top News – Schwarzenegger flet për babain nazist/ ‘Mund të shpërthente në çdo moment’
07/06 09:30
Top Channel/ “Kepi i VIP-ave” mbërrin në Bodrum, Kiara Tito zbulon detajet e xhirimeve
06/06 17:42
Top Channel/ “Je ylli më i bukur në miliarda yje”/ Betimet që i dhanë njëri-tjetrit Klea dhe Elgiti
05/06 15:09
Top News – Beyoncé mban koncertin e radhës/ I dhuron personelit të hotelit bileta 900 euro
05/06 15:03
Top News- Paguan dyfish, por ka një kërkesë të veçantë/ Shakira po kërkon një dado për fëmijët e saj
05/06 14:58
Top News – Një tjetër sukses për Luiz Ejllin/ Kënga e re, e 15-ta si ‘trending’ në mbarë botën!
05/06 11:57
Top Channel/ Luiz Ejlli publikon këngën e re. “Përgjithmonë” balada që pritet të thyejë rekorde
03/06 22:28
Top Channel/ Mauro Icardi blen makinën më të shtrenjtë në botë
03/06 19:40
Top News – U akuzua për përdhunim/ Aktori shpallet fajtor, rrezikon deri në 30 vite burg
02/06 15:28
Top News – Jennifer Lopez dhe Ben Affleck/ Blejnë kompleksin e ri 60 milionë dollarë
02/06 14:36
Top News-Lidhja e tyre s’është më sekret/Kylie dhe Timothee fotografohen së bashku
02/06 10:11
Top News – Jori Delli në telashe / Vidoet e modeles janë të ndaluara në këtë shtet!
01/06 15:22
Top News – Pink bën dush në natyrë/ Këngëtarja shfaqet nudo në rrjetet sociale
01/06 09:58
Top News – Bashkëpunim me njëri-tjetrin?/ Luizi poston foto krah Oltës- Filloi…
01/06 09:41
Top News – I dha fund lidhjes me Pete Davidson/ Kim Kardashian zbulon arsyen e ndarjes
31/05 16:28
Top News – Pushime në brigjet e Italisë/ Di Caprio fotografohet më një tjetër vajzë
31/05 14:48
Top News – Baba për herë të katërt / E dashura 30-vjeçare e Al Pacinos shtatzënë
31/05 09:49
Top News – Fansat bojkotojnë Taylor Swift/I kërkojnë të ndahet nga i dashuri i ri
31/05 09:47