Top News – Incident në takimin Biden – Putin/ Gazetarët e të dy palëve, si filmi ‘ballë për ballë’
16/06/2021 19:27

Samiti i Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, filloi me disa minuta zhurmë të ashpër midis gazetarëve dhe forcave të sigurisë të SHBA-së dhe Rusisë. Organizatorët në samitin e së mërkurës në Gjenevë hapën dhomën e takimit për gazetarët para se të fillojnë bisedimet. Megjithatë, forcat dhe zyrtarët e sigurisë ruse dhe amerikane fillimisht bllokuan gazetarët, ndërsa ata u përpoqën të hynin në dhomë. Skena më pas u shndërrua në disa minuta kaos brenda dhomës së takimeve. Gazetarët amerikanë thanë se sigurimi dhe gazetarët rusë i kapën ata prej krahëve e rrobave në përpjekje për t’i mbajtur prapa. Gazetarët amerikanë u munduan që ta hapnin rrugën vetë, ndërsa një reporter amerikan u rrëzua përtokë. Para se të qetësohej skena, disa nga turma bërtitën se ishin duke u shtypur në përleshje. Biden dhe Putin e kaluan duke qeshur me rrëmujën.

Top News-Rrëshqitje dheu në Indi/ Rritet bilanci, shkon në 136 numri i viktimave
25/07 11:04
Top News – Zjarre masive në Californi/ Digjen sipërfaqë të mëdha toke dhe shumë banesa
25/07 11:04
Top News – Varianti Delta në Australi/ Masat kufizuese, qytetarët ngrihen në protestë
25/07 11:03
Top Channel/ Shkëndija zjarri në bord, me një lëvizje fotografi shpëton avionin!
25/07 10:22
Top Channel/ Laguna në Argjentinë bëhet rozë për një arsye “të tmerrshme”!
25/07 09:22
Top Channel/ Las Vegasi “ndalon” barin: “Po na merr ujin, hiqeni”!
25/07 09:21
Top Channel/ Demonstratë në Romë kundër pasaportës së detyruar të vaksinës
24/07 21:04
Top Channel/ Përpjekje ajrore kundër zjarreve masive në Nevada, SHBA
24/07 21:04
Top Channel/ Përleshje dramatike në Paris kundër pasaportës së vaksinës
24/07 21:03
Top Channel/ Rusia dërgon 88 ton ndihma për Kubën me urdhër të Putin
24/07 21:02
Top News – Temperatura ndëshkuese… SHBA para një tjetër vale të nxehti
24/07 17:43
Top News – Miku i mirë në ditë të vështirë/ Rusia ndihmon Kubën pas protestave antiqeveritare
24/07 17:15
Top News – Rrufetë pas përvëlimit/ Shi, breshër dhe erë e fortë në Britani
24/07 17:14
Top News/ Protesta kundër izolimit/ 57 arrestime pas marshimeve në qytetet e Australisë
24/07 16:36
Top News/ Tokio 2020, ‘nga shiu në breshër’/ Pas Covid-19, një tajfun kërcënon Lojrat Olimpike
24/07 16:36
Top News/ CIA do hetojë sëmundjen misterioze/ Një task force do të merret me sindromën e Havanës
24/07 16:36
Top News/ Vodhën 2 mln USD energji elektrike/ Policia malajaziane asgjësoi 1069 pajisje të Bitcoin
24/07 16:35
Top News – I armatosur dhe budalla/ Vodhi ambulancën me gjithë pacientin brenda
24/07 16:23
Top News – Mohimi i gjenocidit në Bosnje/ Ndalohet e dënohet me ligj, ndryshon kodi penal
24/07 15:39
Top Channel/ Kush e fiton luftën SHBA-Kinë për Tajvanin? Befasojnë ekspertët!
24/07 15:36