Top News- Iftari bën bashkë Metën, Alibeajn e Veliajn/ Të gjithë në një tryezë të rrumbullakët
24/03/2023 16:36

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë, zhvilloi të enjten iftarin e parë për fillimin e muajit të shenjtë Ramazan. Në këtë iftar kryetari i KMSH, Bujar Spahiu, kishte ftuar një sërë zyrtarësh të lartë të vendit, mes të cilëve edhe ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim. Por një tjetër fakt që ka rënë në sy dhe është komentuar gjerësisht në rrjet, është se ky iftar është bërë shkak për të bërë bashkë edhe kundërshtarët politikë. Kësisoj, në këtë tryezë, së bashku me ambasadoren Yuri Kim, ishin edhe Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kryetari i komanduar i PD, Enkelejd Alibeaj, kreu i grupit parlamentar Socialist Taulant Balla, ministrja Elisa Spiropali dhe kryetari i Partisë së Lirisë, njëherësh ish-presidenti Ilir Meta dhe presidenti aktual Bajram Begaj.

Top Channel/ Arrestohen me urdhër të SPAK dy punonjës të burgjeve, morën para për punësimet
07/06 13:23
Top Channel/ Provimet e maturës, gjimnazistët po testohen për njohuritë e matematikës
07/06 12:57
Top Channel/ Pallati që “arrestoi” Dakon/ U dëmtua nga tërmeti në 2019. Banorët bënë padi
07/06 12:53
Top Channe/ Taulant Balla shkon në SPAK/ Për çfarë dëshmon kreu i grupit parlamentar të PS?
07/06 12:45
Top Channel/ Arrestimi i Vangjush Dakos/ Ish-kryebashkiaku i Durrësit i akuzuar për korrupsion
07/06 12:43
Top Channel/ Pandemia e re! Investigimi i Inside Story, sonte në Top Channel
07/06 12:36
Top Channel/ Moti i keq shkatërroi frutat/ Në Ballagat të Lushnjës, stuhia dëmtoi të mbjellat
07/06 12:31
Top Channel/ Të shtëna në ceremoninë e diplomimit, vritet babai dhe djali në SHBA!
07/06 12:01
Top Channel/ Ukrainë: Njerëzit kalojnë natën në cati, SHBA: S`e dimë kush e shkatërroi digën!
07/06 12:01
Top Channel/ Pas takimit, Lajçak lavdëron Vuçiçin: I gatshëm për uljen e tensioneve!
07/06 11:49
Top Channel/ Sot skadon afati, Escobar “kundër” Kurtit: Mbështesim Kosovën, jo kryeministrin!
07/06 11:48
Top Channel/PD hap garën për kryetar mes tensionesh.Dorëhiqet Tabaku, 7 deputetë braktisin mbledhjen
07/06 11:43
Top Channel/ Mbështetësit e Bashës kërcënojnë dhe ofendojnë deputetët e PD pas mbledhjes së Kryesisë
07/06 11:31
Top Channel/ Mbështetësit e Bashës mësyjnë në mbledhjen e Kryesisë, kërcënojnë deputetët e PD
07/06 10:51
Top Channel/ Taulant Balla paraqitet në SPAK
07/06 10:20
Top News – Provimet e maturës/ Testohen 30 mijë nxënës, monitorojnë 8 mijë mësues
07/06 10:06
Top News – 250 milionë euro për 10 muaj/ Kush është shqiptari i arrestuar në Athinë?
07/06 09:47
Top News – Plagosi me thikë gruan nga xhelozia/ Vetëdorëzohet në polici 46-vjeçari
07/06 09:10
Top News – Plagosi gruan me thikë, dorëzohet 46-vjeçari në policinë e Korçës
06/06 22:59
Top Channel/ Arrestohet Vangjush Dako, SPAK urdhër arreste dhe për ish zyrtarë të Bashkisë Durrës
06/06 22:36