Top News – Harroi se ishte i martuar…/ Burri me Alzheimer i propozon sërish gruas
14/06/2021 17:03

Një burrë me Alzheimer harroi që ishte martuar me gruan e tij dhe për këtë arsye i propozoi asaj përsëri. Kjo gjë bëri që çifti të martohej dy herë me njeri tjetrin. Pasi u diagnostikua me Alzheimer Peter Mashall, 56 vjec humbur shumicën e kujtimeve të tij, por pavarësisht përkeqësimit të gjendjes, gruaja e tij Lisa, nuk e la kurrë vetëm. Lisa tha se Peter rregullisht harron që ajo është gruaja e tij, por ai gjithmonë mban mend se ajo është ‘personi i tij i preferuar’. Sipas saj kjo ndodh për shkak të lidhjes shpirtërore që kanë më njëri tjetrin. Kohëve të fundit, ai vendosi që Lisa të bëhej gruaja e tij, duke harruar se ata ishin të martuar tashmë, kështu që u ul në gjunjë dhe i propozoi. Lisa padyshim se tha sërish ‘po’

Top News-Dwayne Johnson konfirmon lajmin/ Aktori nuk do të jetë më pjesë e ‘Fast and Furious’
22/07 14:39
Top News-Ishin mike u bënë rivale/ Kim në një lidhje me ish-partnerin e Jennifer Lopez
22/07 14:31
Top News – Në top 10-shen e më të mirave/ Dua Lipa lë pas artistët e njohur ndërkombëtar
22/07 14:15
Top News-Kryqi i Kishës u fshi nga klipi/Reperi reagon pas akuzave-S’është bërë me qëllim
21/07 13:13
Top News-Trondit ish-truproja e Britney Spears/‘I ati i jepte koktej droge që ta kontrollonte”
21/07 12:41
Top News-Plas keq mes Blerimit dhe Atdheut/Djemtë fillojnë kërcënimet-Do të të djeg shpirtin
20/07 16:10
Top News-Kanye West shpërthen në lot/Preket nga kënga që i dedikon Kim Kardashian
20/07 15:48
Top News-Sarah Jessica Parker na lë pa fjalë/Aktorja e ‘Sex and the City’ shfaqet e thinjur
19/07 14:46
Top News – Adele na prezanton të dashurin/Këngëtarja shfaqet publikisht krah partnerit të ri
19/07 12:41
Top News – Tea Trifoni në një lidhje të re/Ish-konkurrentja flet për djalin që i ka fituar zemrën
18/07 20:31
Top News-Prej vitesh bashkë/Eni tregon se si është njohur me Genc Prelvukaj
18/07 19:43
Top News-Adele në supërformë/ Bën paraqitjen e rrallë në finalet e NBA
18/07 18:12
Top News-Britney Spears shokon përsëri/ ‘Babai m’i vrau ëndrrat, s’jam në gjendje të këndoj’
18/07 18:11
Top News – Mamaja e Rita Orës pozon me bikini! Format e trupit na lanë pa fjalë
17/07 19:13
Top News – Eni Koçi e Genc Prelvukaj të martuar… Detaji që shton dyshimet dhe i nxjerr zbuluar
17/07 19:11
Top News – JLo dhe Affleck do jetojnë bashkë/ I vënë syrin vilës luksoze 64.95 milionë dollarë
17/07 15:50
Top News – Ledjana demaskon Antonelën/ Tregon të vërtetën e ndarjes me Mevlanin
17/07 15:45
Top News – Fationi ndryshon mendim për Melisën/ ‘Si këngëtare është më e hajrit se të tjerët’
17/07 15:43
Top News – Tërhiqet përfundimisht nga muzika/ Reperja e njohur bën me dije lajmin e trishtë
16/07 21:12
Top News – Këndojnë për kënaqësinë seksuale/ Dyshja e njohur godasin me bashkëpunimin e fundit
16/07 21:11