Top News – “Frozen fashion week”, fillon java e modës për fëmijët
12/10/2020 14:56

E vetme në llojin e saj dhe e vendosur në botën e përrallave, pas pasarelave të Londrës, New York, Milanos dhe Parisit vjen dhe sfilata më e veçantë, Frozen Fashion Week, e cila i dedikohet tërësisht fëmijëve. Ky event do të marrë jetë me një sërë zhvillimesh virtuale. Në fotografinë zyrtare të posterit është vajza e vogël e Paul McCartney e veshur me koleksionin vjeshtë-dimer 2020 të Disney Frozen 2- Sekreti i Arendel. Zemra e projektit, i cili përfundon në 18 tetor me një sfilatë finale, do të jetë e përbërë nga 5 spektakle virtuale, që do të shfaqen në kanalin e Facebook Disney. Do të jenë 50 veshje për 16 sfilues të rinj. Me këtë rast Walt Disney Animation Studios do të përcjellë për herë të parë dhe skicat e fustanit të festës së Elsës, të dizenjuar nga Jean Gilmore, drejtuesi artistik, si dhe skicat e para të fustanit të Mbretëreshës së Dëborës. Kjo sfilatë është e ambientuar në botën fantastike të Arandel të filmit Frozen.

Top News – Aksident i frikshëm/ Tom Cruise ‘shikon’ vdekjen me sy
25/11 22:40
Top News – Flasin aktoret e njohura/ Dita kundër dhunës ndaj grave
25/11 15:36
Top News – Ankesa e këngëtarit/ Korrupsion edhe te Çmimet Grammy
25/11 15:35
Top News – Dua Lipa e mahnitshme/ Merr çmim në American Music Awards
24/11 21:11
Top News – Ricky Martin dhe partneri i tij, gati për fëmijën e pestë
23/11 16:05
Top News – Braktisi bashkëshortin/ Fox me të dashurin në tapetin e kuq
23/11 16:03
Top News – Lady Gaga e Brad Pitt, bashkë për herë të parë
23/11 16:02
Top News – Jessica-Robert Berishës/ ‘Kam prova për të shkatërruar’
22/11 21:25
Top News – Brigitte Bardot/ ‘Covidin njerziëmi e ka merituar’
22/11 20:58
Top News – Jennifer Lopez pa moshë/ ‘Ndihem e re dhe e fuqishme’
22/11 10:53
Top News – Clooney, mik për kokë/ U dhuron shokëve 1 milionë dollarë
21/11 18:52
Top News – Pas ndarjes me Miley/ Liam shet pronën në Malibu
20/11 22:23
Top News – Paditet Sting/ Marrëdhënie seksuale me minorenë
20/11 22:20
Top News – 73 vite martesë/ Çifti mbretëror feston në karantinë
20/11 21:07
Top News – Intervistoi Lady Diana-n/ Hetime gazetarit të BBC-së
19/11 15:34
Top News – 20 vite me Michael/ Falënderimi i Catherine Zeta Jones
19/11 13:29
Top News – Edhe Rita Ora mbështet nismën “Vjosa, jo diga”
19/11 12:22
Top News – Bukuria e përjetshme/ Aktorja e njohur rrëfen sekretin
18/11 21:12
Top News – Rita Ora uron vëllain/ Foto me qeleshe e veshje kombëtare
18/11 17:49
Top News – DiCaprio për Vjosën/ Lajme premtuese nga Shqipëria
18/11 11:36