Top News – Fitoi dy çmime ‘Oscar’/ Ndërron jetë në moshën 104 vjeçare
26/07/2020 22:35

Olivia de Havilland, një nga yjet e fundit të mbetura nga ‘Holliwood’s Golden Age’ ka humbur jetën në moshën 104-vjeçare. Lajmi është bërë i ditur nga publicistia Lisa Goldberg, e cila shprehu se aktorja e mirë njohur vdiq paqësisht nga shkaqe natyrale në shtëpinë e saj në Paris. Karriera e De Havilland zgjati më shumë se 50 vjet me pothuajse 50 filma artistikë të realizuar. De Havilland ishte interpretuesja më e vjetër e mbetur gjallë që kishte fituar një Oscar dhe aktorja e fundit që mbijetoi nga ‘Gone with the Wind’. De Havilland u nominuar pesë herë për çmimin Oskar dhe u shpall dy herë fituese e ‘Academy Award for Best Actress‘, fillimisht në 1947 me ‘To Each His Own’ dhe në vitin 1950 me ‘The Heiress’, ku spikati me rolet e saj.

Top News – Publikohet ‘Dy zemra’ Butrint Imeri dhe Nora Istrefi
13/09 21:07
Top News – Trashëgimtarja Gucci/ Rrëfen për herë të parë abuzimet
11/09 18:36
Top News – Puthja me Holmes/ E fejuara e le menjëherë
11/09 18:31
Top News – Kërcënim në internet/ Këngëtarja merr hetues privat
11/09 17:48
Top News – Dalin në ankand letrat e dashurisë së Tupac Shakur
11/09 14:52
Top News – Gucci godet sërish/ Sukses, modelja me sindromën DOWN
11/09 13:34
Top News – Dasma e Lily Allen/ Fotot e martesës në Las Vegas
10/09 17:34
Top News – “Keeping Up With The Kardashians” / Kris Jenner zbulon pse vendosën t’i jepnin fund
10/09 12:44
Top News – Fyerje e debate në studio/ Albëri Hadërgjonaj në ‘Ftesë në 5’
09/09 21:50
Top News – Në krahët e Anwar/ Dua Lipa më e dashuruar së kurrë
09/09 13:39
Top News – Rrëfimi i Mile Cyrus/ ‘Pse hoqa dorë nga dieta vegane’
09/09 13:25
Top News – Lamtumirë Kardashians/ Reality-Show mbyllet pas 14 vitesh
09/09 12:07
Top News – Shakira shkëlqen/ Me bikinit e krijuara prej saj
08/09 16:41
Top News – Çifti Beckham / Kaluan covid, e mbajtën të fshehtë
08/09 16:28
Top News – Ish-gruaja e Bezos/ Scott, bëhet më e pasura në botë
05/09 15:56
Top News – Billie Eilish zbulon/ Ja pse i mban të fshehta lidhjet
04/09 20:16
Top News – Georgina në Venecia/ E veshur nga stilistja shqiptare
04/09 15:41
Top News – Një jetë me stil/ Çifti i moshuar gjerman plot ngjyra
04/09 15:40
Top News – Johnny Depp, lidhje e re/ Modelja gjermane, 24 vite më e re
04/09 15:39
Top News – Bebe Rexha, 31 vjeç/ Fotot e para nga ditëlindja
03/09 18:29