Top News – Elvis Presley, misteri i autopsisë/ Kishte një plagë të fshehtë në kokë
08/01/2021 15:12

Nëse gjërat do të kishin qenë ndryshe, Elvis Presley sot do të kishte festuar 86-vjetorin e lindjes. Por mbreti i muzikës pati një vdekje tragjike gushtin e vitit 1977, kur u gjet i shembur përdhe në banesën e tij pas vitesh të tëra abuzimi me drogën. Presley ishte vetëm 42 vjeç. Ylli, dikur me një formë fizike të lavdërueshme, kishte shtuar shumë në peshë sidomos gjatë muajve të fundit të jetës, kur dendej me ushqime fast food-i, teksa shëndeti i merrte të tatëpjetën. Elvis Presley vuante nga një konstipacion kronik tejet i rënduar, ndërsa shtatë muaj përpara se të ndërronte jetë, i ishin lëshuar receta për pothuajse 9.000 pilula. Bombardimi me ilaçe, abuzimet disavjeçare me to dhe dieta e pasur me yndyrna, ishin një nga arsyet e konstipacionit të tmerrshëm, i cili sipas mjekëve mund të ketë shtyrë aortën abdominale të këngëtarit legjendar, duke i goditur dhe zemrën. Ndonëse nuk kishte pirë kurrë duhan, ai vuante dhe nga emfizema. Po atëherë, çfarë i shkaktoi problemet e shumta në stomak, mëlçi, zemër, shtyllë kurrizore e sidomos zorrë? Disa ekspertë besojnë se gjithçka buron nga një dëmtim serioz në kokë që Presley kishte marrë në vitin 1967. Sipas tyre, ajo plagë e fshehtë, e cila u diktua gjatë autopsisë nxiti një çrregullim të madh inflamator të sistemit imunitar, i cili erdhi duke u përkeqësuar me kalimin e viteve.

Top News – Drama e radhës në Për’puthen/ Surprizat që shkaktuan zemërim në studio
05/03 22:13
Top News – Sekreti prej muajsh i modeles/ Si rrallëherë publikon foton e të bijës
05/03 21:17
Top News – Reputacioni në rrezik për vathët/ Meghan Markle, skandali po bën xhiron e botës
05/03 21:17
Top News – Nga ‘Jolene’ në ‘Vaksinë’… Dolly Parton merr dozën, ndryshon tekstin e këngës
03/03 21:01
Top News – Hollywood në zi/ Ndërron jetë aktori i njohur amerikan
03/03 19:05
Top News – “Asgjë nuk është ashtu siç duket”/ Bella Hadid rrëfen prapaskenat e jetës së saj
03/03 19:02
Top News – Mahnitëse si gjithmonë/ Rita Ora befason fansat me performancën e saj joshëse
03/03 19:00
Top News – Bye Bye Hollywood/ Aktori Will Smith dëshiron t’i futet politikës
03/03 18:13
Top News – Meghan fiton gjyqin kundër mediave/ Merr plot 521,000 euro dëmshpërblim
03/03 18:12
Top News – E ka mbajtur të bijën larg medias/ Ja detaji që rrëmbeu vëmendjen e të gjithëve
03/03 18:07
Top News – Britney Spears gjen qetësinë/ Publikon foton e rradhë krah fëmijëve adoleshent
03/03 18:06
Top News – “Ti i ndërron burrat shpesh”/ Këngëtarja kritikon Netflix për “frazën” seksiste
03/03 18:05
Top News – U ndoq nga 157 mijë persona në Youtube/ ‘Përputhen prime’ rekord shikueshmërie live
02/03 21:16
Top News – Blerimi braktis Ledianën/ Bëhet xheloz, nuk duron dot komentet për …
02/03 01:03
Top News – Aktorja më e mirë jo protagoniste/ Jodie Foster merr ‘Golden Globe’ në pizhama
01/03 21:04
Top News – Halle Berry të le pa frymë/ 54 vjeçarja mahnit me trupin e saj të tonifikuar
01/03 17:51
Top News – Jessie J harron Channing Tatum/ Nis romancë e re
01/03 17:45
Top News – Kështu ndodh kur je i famshëm/ Gjenden qentë e Lady Gaga, angazhohet vetë FBI-ja
27/02 15:31
Top News – “Për herë të parë bashkë ‘nuset’ e Mevlanit”/ Ledjana dhe Antonela kundër Mevlanit
26/02 20:06
Top News – Ti futesh fshehtas në dhoma zhveshjeje/ Xhelozia fut në sherr Sarën dhe Jasminen
26/02 20:04