Top News -Do të quhet ‘Kukës Arena’ / Verilindorët ndryshojnë emrin e stadiumit
27/11/2021 16:06

Kukesi e ka perfunduar pjesen me te madhe te punimeve ne stadiumin e rikonstruktuar teksa pret te finalizohen disa detaje te vogla per ta peruruar ate. Verilindoret me ane te nje postimi ne rrjetet sociale kane bere te ditur ndryshimin qe do te ndodhe me impiantin e ri. Stadiumi qe dikur emertohej me emrin 'Zeqir Imeri' tashme do te quhet 'Kukes Arena'. Nje vendim i tille ka ardhur pas mbledhjes se Keshillit Bashkiak te qytetit. Nje tjeter risi do te jete emertimi i tribunave me emrat e njerezve te spikatur ne Kukes. Dy tribunat qendrore do te quhen Gramoz Palushi dhe Zeqir Imeri. Ndersa tribunat perballe do te kete emrin Shkelzen Domi ndersa ato pas porte do te quhen respektivisht Neim Hoxha dhe Sadik Zeneli. Vlen per tu theksuar se lajmi per inagurimin e stadiumit eshte dicka tejet e rendesishme per skuadren dhe te gjithe qytetin e Kukesit. Ekipi i verilindoreve prej disa vitesh ka shteguar duke i luajtuar sfidat si prites ne stadiume te ndryshme. Me kuksianet qe renditen ne vendin e dyte ne Kategorine Superiore, fakti qe do luajne tashme ne stadiumin e tyre eshte nje arme e shtuar sa i perket pretendimeve per titullin kampion.,

Top Channel/ Nesër Kukësi-Dinamo, trajneri i Dinamos bën deklarata të forta kundër rivalit të tij
18/01 15:30
Top Channel/ Peshëngritja solli tre medalje/ Ceremoni vlerësimi për Erkand Qerimaj dhe Briken Çalja
17/01 15:28
Top News- Telashet nuk përfundojnë/ Djokovic rrezikon dhe praninë në Roland Garros
17/01 13:01
Top Channel/ Turne tenisi në Shkodër/ Garuan 16 sportistë nga trevat shqipfolëse
17/01 12:28
Top Channel/ Partizani fiton me trajnerin e ri! Teuta mposhtet nga Kastrioti
16/01 21:18
Top News- Partizani e nis mbarë 2022/ Fiton pastër me Egnatian, Teuta ‘zhytet’ në krizë
16/01 19:26
Top News- Çmenduri në Sevilla/ Jordan goditet me shkop në derbin andaluzian
16/01 14:36
Top News- Djokovic humbet apelin/ Tenisti serb largohet nga Australia
16/01 12:55
Top Channel/Gjokoviç humbet gjyqin, do dëbohet nga Australia. Nuk garon në “Australian Open”
16/01 11:15
Top Channel/ Incidente gjatë Tirana-Vllaznia, kaos e dhunë gjatë pushimit. Ndeshja u mbyll pa gola
16/01 02:33
Top Channel/ Ndeshja Tirana-Vllaznia, tifozët hedhin flakadanë dhe thyejnë stola në stadium
15/01 21:38
Top Channel/ Klasikja e futbollit Shqiptar/ Air Albania Stadium pret supersfidën mes Tiranës e Vllaznisë
15/01 20:00
Top Channel/ Të dielën në fushë Partizani. Teuta kërkon rikthimin me Kastriotin
15/01 19:56
Top News- Me trajnerin e ri/ Partizani nis vitin 2022 ndaj Egnatias
15/01 19:44
Top News- Trishtim në futbollin shqiptar/ Ndërron jetë legjenda Ramazan Rragami
15/01 18:27
Top News- Sfida Kukësi-Dinamo/ Ka ndryshime, do luhet në ‘Elbasan Arena’
15/01 18:04
Top Channel/ Skënderbeu–Laci dhe Tirana–Vllaznia për javën e 16-të
15/01 15:31
Top Channel/ “Xixa” mes Kukësit e Dinamos/Verilindorët zhvendosen 54 km për të mos ju kopjuar skemat
14/01 19:42
Top Channel/ Klasikja Tirana-Vllaznia/ Ndeshja të shtunën në Air Albania, transmetohet nga Digitalb
14/01 19:39
Top Channel/ Kukësi, stërvitje me distancim/ 7 lojtarë e 3 pjesëtarë stafi janë infektuar me covid
13/01 19:34