Top News – Dirty Dancing/ Mallkimi i filmit të famshëm
08/01/2021 13:14

Është një prej filmave ikonikë e me të pelqyer në historinë e kinematografisë, por jo të gjithë e dinë se drama romantike ka dhe një anë të errë, të cilën disa kanë arritur ta cilësojnë gati si “mallkim”. Ylli I saj, Patrick Sëayze, ndërroi jetë nga kanceri në pancreas në moshën 57 vjecare. Edhe pse në ekran ishin cifti I shumëadhuruar, në realitet, me protagonisten, Jennifer Gray ata kishin shumë përplasje në sheshxhirim dhe thuajse nuk e duronin dot fare njeri-tjetrin. Vetë Jennifer, në ditët përpara premierës së filmit u përfshi në një aksident të tmerrshëm rrugor, nga I cili mbijetoi por mbeti gjithë jetën dhe dhimbje kronike te qafës. Aktori I pashëm Max Cantor, qe interpreton Robbie-n, I hyri pas këtij filmi karrierës si gazetar, por u gjet I vdekur në studion e tij në moshën vetëm 32 vjecare. Max vdiq nga në mbidozë lëndësh narkotike, përdorimin e të cilave e kishte nisur ndërsa investigonte vdekjen e kërcimtares Monika Beerle, të vrarë dhe copëtuar nga kanibali Daniel Rakoëitz në vitin 1989. Ndërsa bjondia bukuroshe Cynthia Rhodes nuk zgjati shumë dhe e braktisi krejtësisht aktrimin.

Top News – Drama e radhës në Për’puthen/ Surprizat që shkaktuan zemërim në studio
05/03 22:13
Top News – Sekreti prej muajsh i modeles/ Si rrallëherë publikon foton e të bijës
05/03 21:17
Top News – Reputacioni në rrezik për vathët/ Meghan Markle, skandali po bën xhiron e botës
05/03 21:17
Top News – Nga ‘Jolene’ në ‘Vaksinë’… Dolly Parton merr dozën, ndryshon tekstin e këngës
03/03 21:01
Top News – Hollywood në zi/ Ndërron jetë aktori i njohur amerikan
03/03 19:05
Top News – “Asgjë nuk është ashtu siç duket”/ Bella Hadid rrëfen prapaskenat e jetës së saj
03/03 19:02
Top News – Mahnitëse si gjithmonë/ Rita Ora befason fansat me performancën e saj joshëse
03/03 19:00
Top News – Bye Bye Hollywood/ Aktori Will Smith dëshiron t’i futet politikës
03/03 18:13
Top News – Meghan fiton gjyqin kundër mediave/ Merr plot 521,000 euro dëmshpërblim
03/03 18:12
Top News – E ka mbajtur të bijën larg medias/ Ja detaji që rrëmbeu vëmendjen e të gjithëve
03/03 18:07
Top News – Britney Spears gjen qetësinë/ Publikon foton e rradhë krah fëmijëve adoleshent
03/03 18:06
Top News – “Ti i ndërron burrat shpesh”/ Këngëtarja kritikon Netflix për “frazën” seksiste
03/03 18:05
Top News – U ndoq nga 157 mijë persona në Youtube/ ‘Përputhen prime’ rekord shikueshmërie live
02/03 21:16
Top News – Blerimi braktis Ledianën/ Bëhet xheloz, nuk duron dot komentet për …
02/03 01:03
Top News – Aktorja më e mirë jo protagoniste/ Jodie Foster merr ‘Golden Globe’ në pizhama
01/03 21:04
Top News – Halle Berry të le pa frymë/ 54 vjeçarja mahnit me trupin e saj të tonifikuar
01/03 17:51
Top News – Jessie J harron Channing Tatum/ Nis romancë e re
01/03 17:45
Top News – Kështu ndodh kur je i famshëm/ Gjenden qentë e Lady Gaga, angazhohet vetë FBI-ja
27/02 15:31
Top News – “Për herë të parë bashkë ‘nuset’ e Mevlanit”/ Ledjana dhe Antonela kundër Mevlanit
26/02 20:06
Top News – Ti futesh fshehtas në dhoma zhveshjeje/ Xhelozia fut në sherr Sarën dhe Jasminen
26/02 20:04