Top News – Dalin në ankand letrat e dashurisë së Tupac Shakur
11/09/2020 14:52

Letrat e dashurisë të Tupac-ut adoleshent dhe kurora e famshme e reperit Biggie do të dalin në ankand këtë muaj në shtëpinë e ankandeve Sotheby’s në të parin event të dedikuar tërësisht hip hopit. Letrat dhe kurora do të dalin në shitje më 15 shtator, e bashkë me to do të jenë në ofertë edhe 120 lote të tjera, përfshirë veshje, bizhuteri, vepra arti etj, të artistëve të zhanrit të lindur në Bronx. Kurora, është një mit, që i famshmi B.I.G., i njohur për këngët e tij si Juicy, Big Poppa dhe Hypnotize, vendosi në kokë në seancën e fundit të fotografimit në 1997, vetëm tre ditë para se ai të vritej në Los Angeles. Fotografi Barron Claiborne, që edhe fiksoi imazhet e pavdekshme të artistit që lindi si Kristofer Uallace, e nxori në shitje artefaktin që pritet të kapë një vlerë nga 200 deri në 300 mijë dollarë. E kjo është një shumë e madhe për një kurorë plastike që Shon Diddy Combs, në atë kohë producent i Biggie-t, druante se do ta bënte superstarin e tij të hip hopit të ngjasonte si mbreti i Burgerave dhe jo mbreti i Nju Jorkut.

Top News – Habit këngëtarja/ Kam parë UFO, i panë dhe të tjerë
21/10 22:07
Top News -Plot 1.75 metra! Rapunzeli i jetës reale/ Vajza që për 15 vjet nuk i ka prerë kurrë flokët
21/10 15:27
Top News – Koleksioni i Michael Kors/ New York, prezantimi në një kopsht
19/10 17:43
Top News – Bëhen me djalë/ Arbana Osmani e Eduart Grishaj
19/10 16:41
“Shiko kush luan” rekord të ri /Emisioni arrin në çdo episod mbi një milionë shikime
17/10 15:43
Top News – “Wonder Woman”, Gal Gadot në rolin e Kleopatrës
16/10 13:41
Top News – Sharon Stone thotë mjaft/ I jep fund takimeve me meshkuj
15/10 21:26
Top News – Zgjidhin mosmarrëveshjen/ Elton John dhe ish bashkëshortja
14/10 21:34
Top News – Moda, chelsea boots/ Këpucët e thjeshta dhe të rehatshme
14/10 19:27
Top News – Rikthehet në trendi/ Modeli i Jacqueline Kennedy në ‘50
13/10 21:57
Top News – “Frozen fashion week”, fillon java e modës për fëmijët
12/10 14:56
Top News – Brooklyn Beckham dhëndër/ Victoria stilon fustanin e nuses
11/10 16:39
Top News – Publikoi “Juliet” / Ardian Bujupi në Shiko Kush Luan
10/10 10:21
Top News – 4 supermodelet/ Dokumentar për yjet e viteve ’90
09/10 14:58
Top News – Vajza e Monica Bellucci/ Një yll në kopertinën e ‘Elle’
09/10 13:09
Top News – Në hapat e nënës së saj/ Vajza e Kate Moss debuton në Paris
09/10 13:08
Top News – Interpreton Dianen/ Aktorja, vështirësi me theksin
08/10 22:16
Top News – ‘Këpucët e shëmtuara’/ Risi nga ‘Louis Vuitton’ në Paris
08/10 19:14
Top News – Matt Damon bën 50 vjeç/ Të jesh i mërzitshme, është avantazh
08/10 19:11
Top News – ‘Këpucët e shëmtuara’/ Risi nga ‘Louis Vuitton’ në Paris
08/10 15:09