Top News – Covid, situata e rënduar/ Maqedoni e veriut, 25 viktima
21/11/2020 21:31

Maqedonia e Veriut serish ka raportuar një numër të lartë viktimash nga Covid 19. janë 25 pacientë që kanë humbur jetën në 24 orët e fundit si pasojë e koronavirusit. I lartë është ehde numri i infektimeve të reja ditore që janë 11 82, nga 3109 testuime të kryera ndaj personave të dyshuar. nga fillimi i pandemisë Maqedonai e Veriut ka shënuar 1487 viktima nga covid 19, ndërsa numri total i infektimeve ka shkuar në 53 631 persona. Që prej së shtunës në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi gjendja e jashtëzakonshme që do të zgjasë një muaj. Vendimi u mor nga Komiteti për Menaxhimin e Krizës pas përkeqësimit të situatës së pandemisë. në këtë situatë të jashtëzakonshme në Maqedoninë e veriut, qeveria ka në dispozicion njerëzit e ushtrisë, ndërmarrjeve publike komunale, por edhe kapacitetet e spitaleve private, të cilave ministri i Shëndetësisë u kërkoi që të jenë në dispozicion për të përballuar rastet e shtuara me Covid-19.

Top News – Negociatat për Shkupin/ SHBA e zhgënjyer me vendimin e Bullgarisë
24/11 11:01
Top News – Maqedonia e Veriut/ Bien ifektimet, 35 humbje jete
23/11 23:19
Kryepeshkopi del nga spitali/ Kryepeshkopi Anastas kurohej në Athinë për shkak të covid
23/11 15:57
Top News – Covid, situata e rënduar/ Maqedoni e veriut, 25 viktima
21/11 21:31
Top News – Covid, Maqedonia e veriut/ Shpall gjëndjen e krizës, 30 ditë
20/11 22:22
Top News – Gjykata e Beogradit/ `Të zhvarrosen eshtrat e Rashkës`!
19/11 14:35
Përplasje mes protestuesve dhe policisë në Greqi, refuzuan urdhrin për ndalimin e tubimeve
17/11 14:41
Pandemia në Greqi/ Rritet numri i të infektuarve, viktimave dhe pacientëve të intubuar
17/11 12:04
Top News – Aktpadi ndaj Afganit/ Greqi, iu mbyt djali me gomone
16/11 22:31
Top News – `Rekord i zi`/ Maqedoni, bilanc i rëndë viktimash
16/11 20:30
Covid shënon rekord viktimash në Greqi, infektohen 1698 persona të tjerë
15/11 23:38
Top News – Covid 19 në Greqi/ 1.698 raste të reja, 71 të vdekur
15/11 21:01
Top News – 990 raste të reja dhe 24 viktima / Covid, Maqedoni e Veriut
15/11 19:41
Top News – Serbia po armatoset/ Ekspertët: Rrezik për mbarë rajonin!
15/11 15:15
Top News – Pandemia në rajon/ Rekord infektimesh në Serbi
14/11 23:38
Top News – Greqia forcon masat/ Mbyll shkollat dhe kopshtet
14/11 14:54
Top News – Maqedoni e veriut/ 25 viktima dhe 1064 të infektuar
13/11 22:06
Top News – Si Nagorni Karabaku… Vuçiç: Deklarata ime ishte e saktë
13/11 17:56
Top News – Komentet e Vuçiçit/ NATO: Ne mbështesim dialogun!
13/11 11:56
Top News – Deklaratat e Vuçiç/ Beogradi, reagime histerike në Kosovë
13/11 10:55