Top News – Al Bano, prape ankesa/ S`më del pensioni 1470 euro!
18/09/2020 17:47

“ Me 1470 euro pension, nuk paguaj dot as kafetë e miqve”; Al Bano Carrisi i është rikthyer ankesave për pagesën, nje polemike kjo e nisur kohë më parë, por që këngëtarin, nuk e lë të qetë. “ Në pozicionin që kam, unë me kaq para nuk ia dal dot”, shprehet ai. Për momentin, I është kushtuar tokave të veta dhe një programi në Spanjë. Hë për hë, muzikën e ka lënë. “Asgjë nuk më frymëzon, ndiej vetem nje trishtim te madh dhe mua nuk më vjen për shtat që t`i këndoj trishtimit. E kam bërë në të kaluarën dhe tani po përpiqem ta shmang. Jam në pauzë edhe nga muzika. Pastaj, cfarë muzike të bësh sot? Është koha e rap-it dhe kur dëgjoj se cfarë gjërash të dhunshme këndojnë, nuk e di, më mirë e lëmë fare”, është shprehur ai. Pandemia e preku dhe Albanon e bizneset e tij. Këngëtari pretendon më shumë vëmendje nga qeveria, por ankesat e artistit nuk janë pritur mirë nga të gjithë, sidomos kur ka njerëz me rrogën më të ulët se pensioni I tij.

Top News – Koleksioni i Michael Kors/ New York, prezantimi në një kopsht
19/10 17:43
Top News – Bëhen me djalë/ Arbana Osmani e Eduart Grishaj
19/10 16:41
“Shiko kush luan” rekord të ri /Emisioni arrin në çdo episod mbi një milionë shikime
17/10 15:43
Top News – “Wonder Woman”, Gal Gadot në rolin e Kleopatrës
16/10 13:41
Top News – Sharon Stone thotë mjaft/ I jep fund takimeve me meshkuj
15/10 21:26
Top News – Zgjidhin mosmarrëveshjen/ Elton John dhe ish bashkëshortja
14/10 21:34
Top News – Moda, chelsea boots/ Këpucët e thjeshta dhe të rehatshme
14/10 19:27
Top News – Rikthehet në trendi/ Modeli i Jacqueline Kennedy në ‘50
13/10 21:57
Top News – “Frozen fashion week”, fillon java e modës për fëmijët
12/10 14:56
Top News – Brooklyn Beckham dhëndër/ Victoria stilon fustanin e nuses
11/10 16:39
Top News – Publikoi “Juliet” / Ardian Bujupi në Shiko Kush Luan
10/10 10:21
Top News – 4 supermodelet/ Dokumentar për yjet e viteve ’90
09/10 14:58
Top News – Vajza e Monica Bellucci/ Një yll në kopertinën e ‘Elle’
09/10 13:09
Top News – Në hapat e nënës së saj/ Vajza e Kate Moss debuton në Paris
09/10 13:08
Top News – Interpreton Dianen/ Aktorja, vështirësi me theksin
08/10 22:16
Top News – ‘Këpucët e shëmtuara’/ Risi nga ‘Louis Vuitton’ në Paris
08/10 19:14
Top News – Matt Damon bën 50 vjeç/ Të jesh i mërzitshme, është avantazh
08/10 19:11
Top News – ‘Këpucët e shëmtuara’/ Risi nga ‘Louis Vuitton’ në Paris
08/10 15:09
Top News – Koronavirusi dhe moda/ Krijohet maska prej diamantesh
07/10 21:54
Top News – Paris, java e modës/ Pardesy, lëkurë, çizme të shkurtëra
06/10 17:05