Top News – 4 supermodelet/ Dokumentar për yjet e viteve ’90
09/10/2020 14:58

Linda Evangelista, Naomi Campbell, Cindy Crawford dhe Christy Turlington për këdo që merren me botën e modës janë si yjet e e së kaluarës së futbollit. Katër supermodelet spikatën në botën e modës në vitet ’90, duke hapur rrugën për atë çka sot e quajmë modeling modern. Pas 30 viteve edhe ata që nuk e kanë jetuar atë epokë të artë do të kenë mundësinë të njihen, pasi Apple TV po përgatit një dokumentar për këto katër ikona të modelingut. Dokumentari me titull ‘The Supermodels’ është ideuar nga skenaristja Barbara Kopple. Ende nuk dihet se kur do të dalë në dritë për publikun, por mësohet se së shpejti gjithçka do të jetë gati. Lajmi për këtë dokumentar është dhënë nga vetë protagonistet. Linda Evangelista, Naomi Campbell, Cindy Crawford dhe Christy Turlington kanë postuar në rrjetet sociale të njëjtën foto ku janë të katërta, në kulmin e shkëlqimit të tyre. Sërish ato kanë publikuar edhe një foto të tashme, kur edhe pse vitet kanë kaluar shkëlqimi nuk mungon.

Top News – Rita Ora 30 vjeçe/ Mamaja poston foton nga fëmijëria
26/11 22:31
Top News – Futboll dhe mode/ Maradona, ekstravagant dhe në look
26/11 16:49
Top News – Moda e pandemisë/ Pizhamat-pjesë e garderobes SHIK
26/11 16:23
Top News – Aksident i frikshëm/ Tom Cruise ‘shikon’ vdekjen me sy
25/11 22:40
Top News – Flasin aktoret e njohura/ Dita kundër dhunës ndaj grave
25/11 15:36
Top News – Ankesa e këngëtarit/ Korrupsion edhe te Çmimet Grammy
25/11 15:35
Top News – Dua Lipa e mahnitshme/ Merr çmim në American Music Awards
24/11 21:11
Top News – Ricky Martin dhe partneri i tij, gati për fëmijën e pestë
23/11 16:05
Top News – Braktisi bashkëshortin/ Fox me të dashurin në tapetin e kuq
23/11 16:03
Top News – Lady Gaga e Brad Pitt, bashkë për herë të parë
23/11 16:02
Top News – Jessica-Robert Berishës/ ‘Kam prova për të shkatërruar’
22/11 21:25
Top News – Brigitte Bardot/ ‘Covidin njerziëmi e ka merituar’
22/11 20:58
Top News – Jennifer Lopez pa moshë/ ‘Ndihem e re dhe e fuqishme’
22/11 10:53
Top News – Clooney, mik për kokë/ U dhuron shokëve 1 milionë dollarë
21/11 18:52
Top News – Pas ndarjes me Miley/ Liam shet pronën në Malibu
20/11 22:23
Top News – Paditet Sting/ Marrëdhënie seksuale me minorenë
20/11 22:20
Top News – 73 vite martesë/ Çifti mbretëror feston në karantinë
20/11 21:07
Top News – Intervistoi Lady Diana-n/ Hetime gazetarit të BBC-së
19/11 15:34
Top News – 20 vite me Michael/ Falënderimi i Catherine Zeta Jones
19/11 13:29
Top News – Edhe Rita Ora mbështet nismën “Vjosa, jo diga”
19/11 12:22