Top News-30 profile false në instagram/Për të akuzuar të dashurin, ja çfarë ndodhi
13/01/2022 18:55

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një provincë të Britanisë së Madhe, ku një vajzë u arrestua nga policia pasi kishte krijuar 30 profile false në Instagram, me qëllim për të inskenuar disa akuza të rreme ndaj ish të dashurit të saj. 20 vjecarja Courtney Ireland-Ainsëorth ka denoncuar në polici shumë raste, duke supozuar se ish I dashuri i saj Louis Jolly kërcënonte këtë të fundit duke I thënë se do ta vrite me thikë. Vec kësaj, britanikja tha se ai dërgonte edhe mesazhe fyese pas ndarjes së tyre. Rasti u hetua nga policia britanike për më shumë 4 muaj, kjo pasi ish I dashuri i 20 vjecares ka tentuar vetëvrasjen disa herë pas akuzave të rëndë. Courntey ka dhënë 10 deklarata në polici, çka bënë që ai të arrestohej gjashtë herë duke kaluar një total prej më shumë se 80 orësh në paraburgim. Jolly u akuzua për sulm fizik dhe përndjekje si dhe u vendos në arrest shtëpie duke humbur vendin e punës. I riu tha se kishin qenë bashkë për gati dy vjet por ishin ndarë në terma të pranueshme në tetor të vitit 2019. Prokurori Paul Blasbery tha se ajo kishte bërë telefonata të shumta në polici nga korriku deri në dhjetor 2020, ku tregonte mesazhet në llogaritë e saj në Instagram për të cilat pretendonte se vinin nga Jolly. Por kur policia mori të dhënat nga rrjeti Facebook, mësoi se 17 llogari në Instagram ishin krijuar nga dy email-et e Ainsëorth me adresa kompjuterike IP që vinin nga shtëpia dhe celulari i saj. Kjo e fundit ka marrë një urdhër 10-mujor ku i ndalohet komunikimi me ish të dashurin.

Top News – Shakira, Sharon Stone, Minogue… / Shkëlqejnë në tapetin e kuq në premierën e ‘Elvis’
26/05 15:38
Top News – Më rrahu në muajin e mjaltit! / Vazhdon telenovela Depp-Heard, ankohet aktori
26/05 15:37
Top News – Sharon Stone nuk njeh moshë / Aktorja shkëlqen në tapetin e kuq në Kanë
23/05 14:19
Top News-Capital T kthehet pas në kohë/Të pathënat e fëmijërisë gjatë kohës së luftës
22/05 13:23
Top News – Kate dhe Uilliam në kinema / Në premierën e Top Gun në Londër
20/05 16:07
Top News – Tom Cruise largohet nga Kana / Shfaqi premierë atje Top Gun Maverick
19/05 16:59
Top News-Pezullon blerjen e Twitter / Elon Musk ka mbi 70 për qind ndjekës të rremë
18/05 22:01
Top News-Thyen heshtjen pas 19 vitesh / Këngëtari i njohur flet për romancën me Beyoncen
18/05 21:54
Top News-Si ishte takimi i parë me vjehrrën…/Rrëfehet Klea Huta-Më pa si vajzën e saj
12/05 16:44
Top News-Çiljeta largohet nga muzika!/Këngëtarja bën deklaratën e fortë në emision
12/05 16:43
Top News-Ndarja më e bujshme në rrjet/Reagon për herë të parë Dua Lipa, shpjegon arsyen
11/05 14:54
Top News-30 milionë dollarë për një copë ‘shkëmb’/Rritje e çmimit edhe për diamantet e bardhë
11/05 12:04
Top News – Loredana takohet me Neymar Jr / Reperja publikon momentin në rrjetet sociale
06/05 19:56
Top News-3 herë e përjashtuar nga Kisha / Madonna kërkon takim me Papën, ja kërkesa e saj
06/05 19:47
Top News-Vajza e Donald Trump drejt altarit! / Martohet në Florida, detajet nga ceremonia
06/05 19:45
Top News-‘Tani ndihem e pathyeshme’ / Dua Lipa zbulon arsyen e fortë se pse la duhanin
06/05 19:43
Top News-Momente tensioni në gjykatë / Amber Heard largohet e frikësuar kur Depp i afrohet
06/05 19:40
Top News-E dashura dhe 4 fëmijët e Putin në ‘rrezik’/Fshihet në Zvicër BE sanksionon Alina Kavaevën!
06/05 19:13
Top News-Spring festival ndez Tiranë / Muzikë dhe ushqim tradicional në Sheshin Skënderbej
06/05 17:32
Top News-‘Shpirti im ishte i vdekur’/Amber Heard trondit gjykatën me dëshminë e saj
05/05 21:53