Top Channel/ Zgjedhjet në veri të Kosovës, KQZ çertifikon kandidatët- Lista Serbe nuk merr pjesë!
27/03/2023 12:13

Zgjedhjet lokale në katër komunat e veriut të Kosovës priten të mbahen, ashtu sic ishte parashikuar, në 23 prill. Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve kanë aplikuar disa parti e kandidatë nga partitë politike. Tre janë kandidatët e certifikuar në Mitrovicën e veriut: Betim Osmani nga Iniciativa Qytetare Mitrovica, PDK garon me Taulant Kelmendin si dhe Erden Atic nga Lëvizja Vetëvendosje, shkruajnë mediat vendase.

Top News – Borrell ultimatum Kosovës: Plotësoni tre kërkesat tona, ose përballuni me pasojat
01/06 22:53
Top News – Kurti-Nuk më ka zgjedhur SHBA por populli!/ Kryeministri rrëfen raportet me ambasadorin
01/06 22:20
Top News – Serbët me simbolet e Wagnerit në Kosovë/ ‘Gjurmët’ ruse mes protestave në Veri
01/06 21:50
Top News – Komandanti i KFOR-it- Ushtarët tanë heronj/ Parandaluan viktima në Kosovë
01/06 21:47
Top News – Kosova drejt zgjedhjeve të reja!/ Kërkesa e papritur e Macron dhe Scholz
01/06 21:38
Top News – Serbia vë ushtrinë në gatishmëri/ Raportet dhe deklaratat nga kufiri me Kosovën
01/06 21:37
Top News – Si e mbron NATO Kosovën!/ Përbërja dhe kompetencat e misionit të KFOR-it
01/06 19:26
Top News – A do të rriten trupat në Bondsteel/ Blinken tregon planin e forcave amerikane
01/06 19:25
Top News – Osmani nuk takohet me Vuçiç!/ Serbia pranon dështimin e bisedimeve në Moldavi
01/06 19:25
Top News – SHBA nuk e bind dot Kurtin!/ Ambasadori kërkon largimin e policisë nga Veriu
01/06 19:24
Top Channel/ Kurti refuzon kërkesën e SHBA! Ambasadori amerikan: S’e binda dot të largojë policinë
01/06 19:24
Top Channel/ Blinken i vendosur, thirrje Kosovës dhe Serbisë: Ndërmerrni hapa të menjëhershëm!
01/06 18:47
Top Channel/ Persona të maskuar sulmojnë dy shqiptarë në Mitrovicën e Veriut
01/06 18:03
Top News- Kurti nuk tërhiqet / ‘Të çlirojmë veriun nga kriminelët, kam mbështetjen e SHBA’
01/06 17:38
Top Channel/ Kurti nuk tërhiqet: Policët do largohen kur të largohen bandat serbe
01/06 15:26
Top Channel/ Jo vetëm faji i Kosovës? Volker: “Perëndimi t`i kundërvihet nacionalizmit serb”!
01/06 11:53
Top Channel/ Mblidhen liderët e BE-së, diskutohet Kosova: Borrell kërkon “përballje” me Vuçiçin!
01/06 11:43
Top News – ‘Të marshojmë drejt veriut të Kosovës!’ Policia bën apel: Injoroni thirrjet në rrjete
01/06 11:39
Top Channel/ Haradinaj: Zgjidhja e situatës, mocion mosbesimi për Qeverinë Kurti
31/05 22:37
Top Channel/Lista Serbe i kërkon KFOR-it që Policia e Kosovës të mos qarkullojë në rrugët e Zveçanit
31/05 22:36