Top Channel/ “Viti i parë që e kuptoj se çfarë do të thotë të jesh gjallë”, Beyonce emocionon me letrën
24/09/2021 18:13

Beyonce mbushi 40 vjeç më 4 shtator të këtij viti dhe është siguruar që e gjithë bota ta dijë se kjo moshë i ka sjellë këngëtares së famshme një ndjesi të madhe lirie. Në një letër të rrallë drejtuar fansave të publikuar në website-n e saj, artistja shprehet se është mirënjohëse që është “rritur” dhe refuzon t’i ushqejë vehtes nocionin që femrat supozohet të ndjehen të vjetra ose të palumtura kur arrijnë në këtë kapitull të jetës. Ajo thekson se për të ky është viti i parë që e kupton se çfarë do të thotë të jesh gjallë. “Sa më e pjekur bëhem, aq më shumë kuptoj dhe aq më thellë rritet gëzimi im. Kam një liri dhe çlirim duke e ditur se ia kam dalë në anën tjetër të sakrificës sime. Më në fund po i jap vetes leje për të shijuar frytet për të cilat kam punuar aq shumë, për të mbjellë gjithë jetën time. Ky është viti i parë që unë e kuptoj vërtet se çfarë do të thotë të jesh gjallë dhe të jetosh momentin. Është hera e parë që unë mundem të kem një kuptim sesa e brishtë është vërtetë jeta, sa e vështirë mund të jetë ajo ndonjëherë dhe për këtë arsye, sesa e rëndësishme është të ndalesh dhe të nuhasësh trëndafilët në kohët e mira. Mendova se e dija atë kur isha 21 ose 30 vjeçe … por nuk e dija. Unë jam shumë mirënjohëse që jam rritur. Kjo ka qenë absolutisht më e mira që kam ndjerë në jetën time”, ka shkruar ndër të tjera Beyonce, duke frymëzuar femrat në mbarë botën.

Top News-Lojtari i Bajernit dënohet me burg/Lucas Hernandez përfundon pas hekurave në Spanjë
14/10 14:32
Top News-Ndëshkohen banorët e ‘Big Brother’/Shkelën rregullat, ja dënimi që do të kryejnë
13/10 14:55
Top News-5 banorë kalojnë në nominim/Ja çfarë ndodhi në Big Brother Vip…
13/10 14:42
Top News – Dyndje njerëzish në pikat e DIGITALB / BBV ‘Mbërthen’ shqiptarët para ekranit
12/10 17:01
Top News – 10 vite pas vdekjes… / Fustanet e Amy Winehouse dalin në ankand
12/10 13:33
Top News-Duan të bëjnë një tatuazh të njëjtë/Çfarë po ndodh mes Semit dhe Donaldit
11/10 10:33
Top News-Ilir Shaqiri i thotë të gjitha/‘Kam tradhëtuar gruan, rrezikoja të humbisja familjen’
11/10 10:32
Top News – Lamtumira me 007-ën / Një yll për Daniel Craig në Hollivud
07/10 14:07
Top Channel/ Filloi Big Brother VIP! Prezantohen banorët VIP të shtëpisë më të famshme
06/10 12:41
Top News-Fillon më në fund ‘Big Brother Vip’/Brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri
05/10 23:00
Top News-‘Babai më ka dhunuar që 5 vjeç’/Trondit Juli me rrëfimin e tij në Përputhen
05/10 22:22
Top News-Nga Shakira te Claudia Schiffer/Si i fshehin të famshmit paratë
05/10 16:18
Top News- Ibra feston 40 vjetorin/ I bën vetes dhuratë një ‘Ferrari SF90 Stradale’
04/10 15:58
Top Channel/ Të martën nis Big Brother VIP! Reality show më i madh shqiptar, në orën 21:00
04/10 15:58
Top News- U tha se janë bashkë/ E vërteta e lidhjes së Angelina Jolie me the Weeknd
30/09 20:48
Top News- ‘Ishte dashuri me shikim të parë’/ Diletta Leotta flet për ndarjen nga aktori turk
30/09 20:45
Top News-Më në fund e lire/ Britney Spears shpërthen në lot kur dëgjon vendimin
30/09 20:44
Top News- Në krye të të gjithëve!/Mozzik dhe Loredana shfaqen në ‘Billboard’
30/09 20:43
Top Channel/ Konfirmoi ndarjen para pak ditësh, Loredana rikthehet sërish me Mozzik?
30/09 18:09
Top News-Befason nëna e Ronaldos /Nuk dëshiron që djali i saj të martohet me Georginën
30/09 16:35