Top Channel/ Takimi i akademikëve! Takimi në Prishtinë mes akademikëve të Shqipërisë e Kosovës
06/10/2023 22:21

Akademitë e shkencave të Kosovës e Shqipërisë kanë shqyrtuar bashkëpunimin ekonomik mes të dyja vendeve. Sipas akademikëve marrëdhënieve mes Kosovës dhe Shqipërisë është dëmtuar nga Ballkani i Hapur.

Top Channel/ Në Kosovë më pak njerëz, nga regjistrimi i fundit rezultojnë 1.58 milionë banorë
12/07 15:12
Top Channel/ Në Kosovë më pak njerëz, nga regjistrimi i fundit rezultojnë 1.58 milionë banorë
12/07 12:39
Top News/ Kosova shënon rënie të popullsisë/ Të dhënat paraprake të Censit, rritet mosha mesatare
12/07 12:19
Top Channel/ Miratohet ligji i kontestuar, asociacioni i gazetarëve dhe ndërkombëtarët kundër
11/07 20:07
Top News/ Pushime me para borxh/ Më shumë se gjysma e kosovarëve kanë marrë hua
11/07 18:57
Top News/ Gjendet i pajetë shqiptari në Greqi/ Nisin hetimet për shkaqet e vdekjes së tij
11/07 09:28
Top News/ Kosova krah Bosnjë-Hercegovinës / 11 korriku, ditë përkujtimore e gjenocidit në Srebenice
10/07 20:26
Top Channel/ Gjenocidi serb në Serbrenicë/ Kosova ka shpallur 11 korrikun ditën e përkujtimit
10/07 19:56
Top News/ ‘Serbia nuk ka zënë mend’ / Kurti për CNN-Ka synime territoriale në Kosovë
10/07 12:56
Top Channel/ Përsëritet sulmi në Banjskë?! Paralajmërimi i fortë i Konjufcës
09/07 20:54
Top News/ Ish pjesëtari i UÇK fiton gjyqin/ Gjykata e Lartë nuk pranon ekstradimin në Hagë
09/07 16:37
Top Channel/ “Rreziku për Ballkanin është Serbia”, Konjufca: Pa ndëshkim, Banjska do përsëritet!
09/07 14:59
Top News/ Emigracioni ‘godet’ arsimin/ Kosovë, rënie drastike e numrit të nxënësve
09/07 14:34
Top News/ Gjermania ‘i tërheq veshin’ Serbisë për pasivizimin e adresave në Luginën e Preshevës
09/07 14:19
Top News/ Konjufca paralajmëron Europën! ‘Serbia do ribëjë skenarin e Banjskës në përmasa të mëdha’
09/07 14:19
Top News/ Zjarre e shpërthime në Mitrovicë / Digjen dy kamionë, dëmtohet edhe një makinë
09/07 13:54
Top Channel/ Kosovë, punonjësit e Kuvendit në protestë për pagat: Nuk përballojmë dot jetesën!
09/07 12:24
Top Channel/ Krasniqit iu hoq kollarja kuq e zi në Hagë, reagime: “Ai u torturua në burgjet serbe”!
09/07 12:23
Top Channel/ Digjen dy kamionë në veri të Kosovës, frikë për trazira: “Zjarri i qëllimshëm”!
09/07 11:55
Top News/ Duhen dy për të kërcyer tangon! Kosova akuzon Serbinë se po bllokon dialogun
08/07 18:18