Top Channel/ Takim i ftohtë Kurti-Vuçiç/ Takimi me ndërmjetësimin e Bashkimit Europian
18/08/2022 15:29

Raundi i parë i takimit mes Kurti dhe Vucic në Bruksel nisi dhe përfundoi, pa një shtrëngim duarsh , teksa mungoi edhe një kontakt sy më sy mes kreyministrit të kosovës dhe presidentit serb, edhe pse të dy ishin ulur përballë njëri tjetrit.

Top Channel/ Liberalizimi i vizave, disa shtete kërkojnë rivlerësim për Kosovën
06/10 12:27
Top Channel/ Aksion kundër fajdeve në Kosovë, sekuestrohen 55 mijë euro në disa qytete
06/10 12:15
Top News – Më pak kosovarë e duan BE-në / Të zhgënjyer nga blloku! Sondazhi: Ka humbur besimi
06/10 11:27
Top News-300 ushtarë amerikanë dislikohen në Kosovë/SHBA forcon mbrojtjen e Ballkanit Perëndimor
05/10 20:36
Top News – Shqiptarëve të Kosovës u hiqen vizat!/Gjermania e bindur- Vendimi brenda vitit!
05/10 15:30
Top News – Kush është shumicë në Luginën e Preshevës? ‘Mobilizohen’ shqiptarët për censusin
05/10 14:54
Top Channel/Greva mësuesve në Kosovë.Kërkojnë të paguhen për kohën që nuk punuan,qeveria nuk pranon
05/10 12:31
Top News- Ashensori pëson difekt/Humb jetën ish-komandanti i UÇK-së në Pejë
04/10 22:48
Top News- Kosova më në fund me ‘dalje në det’/Rama jep lajmin e mirë për portin e Durrësit
04/10 20:44
Top Channel/ Kurti,“bujar” me pagat e mësuesve, do të paguhen ata që do zëvendësojnë orët e munguara
04/10 19:35
Top News- Kurti ndëshkon mësuesit protestues!/Nuk ka rroga për periudhën që u ndërpre mësimi
03/10 21:01
Top Channel/Më në fund nis shkolla në Kosovë, fillon një muaj me vonesë. Mësuesit ndërpresin grevën
03/10 15:28
Top Channel/ Më në fund nis shkolla në Kosovë! Viti shkollor një muaj me vonesë, ndërpritet greva
03/10 12:52
Top News – Një muaj me vonesë… / Fillon shkolla në Kosovë, nxënësit ulen në banka
03/10 12:02
Top News-Më në fund, fillon mësimi në Kosovë / Greva pezullohet deri në janar: Nuk ka fituar askush!
01/10 16:38
Top News – Dimër i acartë përpara… / Kosovë, kursimi i energjisë, i vështirë
01/10 16:16
Top Channel/Ekspertët, Kosovë: “E vështirë të kursehet energjia në dimër!
01/10 14:22
Top Channel/Kosova “bllokon” rusët: Këtu kaloni vetëm me vizë, përfshirë diplomatët!
01/10 14:20
Top News-6 orët e takimit me Hashim Thaçin në burg/Behgjet Pacolli në Hagë me një ‘ushtri’ shqiptare
01/10 13:36
Top Channel/ A do hapen shkollat? Vendimi nga sindikatat do të merret sot
01/10 12:22